Unilever’e ‘Sürdürülebilir İletişim’ ödülü

Unilever Türkiye’nin, Sürdürülebilir Yaşam Planı’nın basın, sivil toplum ve kamuoyuyla paylaşımında benimsediği iletişim politikası, Sürdürülebilirlik Akademisi tarafından bu yıl ilk kez verilen Sürdürülebilir İş Ödülleri kapsamında ‘Sürdürülebilirlik İletişimi’ kategorisinde ödüle layık görüldü.

Unilever Türkiye’nin 90 kurum arasından sıyrılarak almaya hak kazandığı ödül, ‘Yeşil İş 2014 Konferansı’nda, Unilever Türkiye Gıda Pazarlamadan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Seçkin’e takdim edildi.

Erim: “Türkiye’nin sürdürülebilirlik yol haritasının çizilmesinde öncü rol oynuyoruz”

Unilever Türkiye Dış İlişkiler Direktörü Ebru Şenel Erim, Unilever Sürdürülebilir Yaşam Planı kapsamında 2010 yılından bu yana hayata geçen projeleri ve kaydedilen ilerlemeyi; basın, Sivil Toplum Örgütleri ve kamuoyu nezdinde paylaşmak üzere istikrarlı bir sürdürülebilirlik iletişimi politikası izlediklerini söyledi.

Erim, “Sürdürülebilir, adil büyümenin artık kabul edilebilir tek iş modeli olduğunu aktarmak ve bu anlayışı yaymak, bizim en büyük hedeflerimizden birisi. Bunu yaparken de her zaman tek taraflı iletişimden kaçınarak, diyalog temelli ve çözüm odaklı iletişimi benimsedik. Unilever Sürdürülebilir Yaşam Planı doğrultusunda kaydettiğimiz ilerlemeyi aktarırken, köklü bir değişim, yani dönüşüm için hep birlikte hareket etmenin önemini vurguladık” dedi.

Unilever’in, planını daha geniş kitlelere duyurmak adına kamu, sivil toplum kuruluşları, iş dünyası, üniversiteler, medya, bireyler ve çalışanlarıyla birlikte hareket ettiğini kaydeden Erim, “Paydaşlarımızı da dâhil ettiğimiz konferans, çalıştay ve projeler sonucunda, insanların sürdürülebilirlik konusuna ilişkin dahiliyet duygusunu ve bağlılığını artırdık. Unilever Sürdürülebilir Yaşam Planı ile Türkiye'nin sürdürülebilirlik yol haritasının çizilmesinde öncü olduk” diye konuştu.

Bu konuda daha fazla keşif yapın

Başa dön

BİZİMLE BAĞLANTI KURUN

Sürdürülebilir bir gelecek hayalini paylaşan herkesi, bizimle bağlantı kurmaya davet ediyoruz.

BİZE ULAŞIN

Unilever ve uzman ekipler ile temas kurun veya dünyanın dört bir yanında iletişim kurulacak kişileri bulun.

Bize Ulaşın