Türkiye UNIPRO ile anlaşma

Unilever, ana işine odaklanma staratejisi doğrultusunda, Türkiye’deki UNIPRO pastacılık ve endüstriyel yağ işini, dünyanın en büyük bitkisel yağ rafinasyon şirketlerinden biri olan İsveçli AAK’ya satmak üzere anlaşma imzaladı.

İzzet Karaca: “Unilever Türkiye büyümesini sürdürüyor”

Unilever Türkiye, Rusya, Ortadoğu, Kuzey Afrika, Orta Asya ve Kafkasya Bölgesi Başkanı, Unilever Türkiye CEO’su İzzet Karaca, UNIPRO’nun satışına ilişkin olarak şunları söyledi: “Unilever olarak sürdürülebilir büyümeye devam ettiğimiz bugünlerde, ürün portföyümüzü sürekli olarak güçlendiriyor ve ana işimize odaklanmayı sürdürüyoruz. Bu strateji doğrultusunda, Türkiye’deki pastacılık ve endüstriyel yağlar alanında faaliyet gösteren operasyonumuz UNIPRO’yu, yaklaşık 2,5 milyar dolar cirosu ve 2.000’i aşkın çalışanıyla dünyanın en büyük endüstriyel gıda firmalarından biri olan AAK’ya devrediyoruz. 

28 yıldır Türkiye’de başarıyla faaliyet gösteren ve 2012 cirosu 173 milyon TL (75 milyon Euro) olarak gerçekleşen UNIPRO’nun, önümüzdeki dönemde AAK yönetiminde başarılı performansını sürdüreceğine inancım sonsuz” Unilever ile AAK arasındaki anlaşma, UNIPRO ürünlerinin imal edildiği Çorlu’daki fabrikayı kapsamıyor. Unilever, Çorlu Fabrikası’nda, UNIPRO markalı ürünleri AAK için tedarikçi kimliğiyle üretmeye devam edecek.

İşlemin, Türkiye’de Rekabet Kurumu’nun onayına bağlı olarak, 2013 yılının üçüncü çeyreği içinde tamamlanacağı öngörülüyor.

Bu konuda daha fazla keşif yapın

Başa dön

BİZİMLE BAĞLANTI KURUN

Sürdürülebilir bir gelecek hayalini paylaşan herkesi, bizimle bağlantı kurmaya davet ediyoruz.

BİZE ULAŞIN

Unilever ve uzman ekipler ile temas kurun veya dünyanın dört bir yanında iletişim kurulacak kişileri bulun.

Bize Ulaşın