Unilever Türkiye’nin yeni CEO’su Mehmet Altınok

İstanbul, 2 Ekim 2013 - Unilever’de 25 yıllık kariyerinin son 11 yılında CEO olarak görev üstlenen İzzet Karaca, kendi isteğiyle emekliye ayrılma kararı aldı. Karaca’nın yerine, 2009 yılından beri Unilever’in en önemli pazarlarından Çin’de Operasyondan Sorumlu Başkan olarak görev yapan Mehmet Altınok geçiyor.

Emekli olma kararını açıklayan Karaca; “Geçtiğimiz 11 yılda, tüm çalışanlarımız ile birlikte, faaliyetlerimizi önemli ölçüde büyüterek Unilever Türkiye’yi Unilever’in en önemli organizasyonlarından birine dönüştürmenin ve 35 ülkeye hizmet veren güçlü bir bölgesel üs oluşturmanın gururunu yaşadık. Bu başarıda en önemli rollerden birini üstlenen Mehmet Altınok’a görevimi devretmenin huzuru içindeyim” dedi.

Unilever dünyasında yetenek üslerinden biri olarak öne çıkan Unilever Türkiye’de yetişmiş ve yurtdışı görevi yapan 74 kişiden biri olan Mehmet Altınok ise, yeniden Türkiye’ye dönmekten duyduğu mutluluğu dile getirerek şöyle konuştu: “Bugün Unilever Türkiye, 8 fabrikası, 5 binin üzerindeki çalışanıyla büyük bir aile. Hedefim, bugüne kadar elde ettiğim deneyimlerle, Unilever Türkiye’nin sürdürülebilir büyümesini devam ettirmek.”

Mehmet Altınok kimdir?

TED Ankara Koleji ve ODTÜ Makine Mühendisliği Bölümü mezunu olan Mehmet Altınok, aynı üniversitede İşletme Bölümü MBA eğitimini tamamladıktan sonra West England Üniversitesi’nden Lisansüstü Pazarlama Diploması aldı.

Kariyerine 1989 yılında Unilever Türkiye’de Ürün Müdürü olarak başlayan Mehmet Altınok, 1991 yılında Unilever Hollanda’ya Grup Ürün Müdürü olarak atandı. Türkiye’ye 1994 yılında geri dönen ve 2000 yılına kadar Unilever Türkiye’de Pazarlama Müdürü olarak görev yapan Altınok, 2000–2003 arasında Unilever Macaristan, Hırvatistan ve Slovenya’dan sorumlu Kategori Direktörü ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak çalıştı. Altınok eş zamanlı olarak Orta ve Doğu Avrupa ile Türkiye Ev Bakım ve Temizlik İnovasyon Merkezi’nin yönetimini üstlendi.

2004 yılında tekrar Türkiye’ye dönen Altınok, Ev ve Kişisel Bakım Kategorisinden Sorumlu Başkan Yardımcısı görevine ek olarak, NAMET (Kuzey Afrika, Orta Doğu ve Türkiye) bölgesi için Ev ve Saç Bakımından Sorumlu Marka Direktörlüğünü yürüttü. Bu görevinin ardından Unilever Türkiye Pazarlamadan Sorumlu Başkan Yardımcısı olarak atanan Altınok ayrıca Unilever Türkiye kurumsal sözcülüğünü de üstlendi, Çin’deki görevinin öncesinde Unilever Türkiye Müşteri Geliştirmeden Sorumlu Başkan Yardımcısı olarak görev aldı. Altınok, 2009 Mayıs ayından bu yana Unilever’in Çin’de Operasyondan Sorumlu Başkan olarak görev yapıyordu.

Bu konuda daha fazla keşif yapın

Başa dön

BİZİMLE BAĞLANTI KURUN

Sürdürülebilir bir gelecek hayalini paylaşan herkesi, bizimle bağlantı kurmaya davet ediyoruz.

BİZE ULAŞIN

Unilever ve uzman ekipler ile temas kurun veya dünyanın dört bir yanında iletişim kurulacak kişileri bulun.

Bize Ulaşın