1 yılda 60 bine yakın çocuk eğlenerek hijyen öğrendi

Çocuklara hijyenik bir yaşam, sağlıklı bir gelecek yaratmak amacıyla Domestos’un TEGV ile birlikte yürüttüğü “Eğlen, Öğren, Hijyen” projesi 1. yılını doldurdu.

“Eğlen, Öğren, Hijyen” eğitim programının ilk 1 yılını değerlendiren rapora göre;

  • Eğitime katılan çocuklar hijyen alışkanlıklarına dair davranışlarını değiştirmeye başladı. Çocukların hijyen bilinci, eğitim öncesine göre %22 gelişti.
  • Çocukların ayrıca mikrop türleri hakkındaki bilgilerinde %77, ev hijyeni hakkındaki bilgilerinde %17, kişisel hijyen hakkındaki tutumlarında ise %14 artış gözlendi.
  • Eğitimi tamamlayan öğrenciler, bu aktivite ile mikrop türleri ve özelliklerini, hijyenik ve temiz olmanın anlamını, sağlıklı olmak için el yıkamanın önemini, evlerdeki hijyen bölgelerini ve mikroplardan korunma yollarını öğrendiler.

Katılımcı çocukların, ailelerinin ve eğitimcilerin sonuçlarından çok memnun kaldıkları “Eğlen, Öğren, Hijyen” eğitim programı kapsamında halihazırda toplam 1102 gönüllü çalışıyor.

“Eğlen, Öğren, Hijyen” projesi ülkemizin geleceği olan çocuklara daha sağlıklı bir gelecek yaratmak amacıyla, önümüzdeki 2 yıl boyunca Türkiye’yi karış karış gezmeye ve çocuklara hijyen alışkanlığı aşılamaya devam edecek.

Bu konuda daha fazla keşif yapın