Becel kadınların kalp sağlığı için, Runtalya’da

Becel, kalp sağlığına dikkat çekmek üzere, Formum margarinin kampanya yüzü Bade İşcil ile Uluslararası Runtalya Maratonu’na katıldı.

Düzenli spor yapmasıyla tanınan oyuncu Bade İşcil, 6 Mart Pazar günü Antalya’da gerçekleşen maratonda 10 kilometre yürüyerek kalp sağlığı için hareket etmenin önemine dikkat çekti.

İşcil’e yürüyüşte eşlik eden Başkent Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü Bölüm Başkanı Doç. Dr. Murat Baş, Türk kadınlarının Avrupa ülkeleri arasında obezitede ilk sırada yer aldıklarına dikkat çekerek Türkiye’de her 100 kadından yaklaşık 32’sinin şişman olduğunu, 45-74 yaş aralığında hem obezite hem de koroner arter hastalıkları ile ilişkili ölümlerde ülkemiz kadınlarının Avrupa sıralamasında en yüksek seviyede olduğunu ifade etti. 

Ülkemizde sadece her 10 kadından 3’ünün düzenli olarak fiziksel aktivite yaptığını ifade eden Doç. Dr. Murat Baş, düzenli fiziksel aktivitenin; ağırlık kontrolünü sağlamanın yanında, kandaki iyi kolesterol düzeyini artırırken, stres, kötü olesterol, kan basıncı ve insüline karşı hassasiyeti azalttığını belirtti.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü öncesinde kadınları kalp sağlığını korumaya çağırdıklarını söyleyen Becel Marka Müdürü Işıl Bayraktar, dengeli beslenerek, daha çok hareket ederek ve stresi azaltarak daha sağlıklı bir hayat yaşanabileceğine dikkat çekti. Bayraktar, “İnsanlar sağlıklı ve dengeli beslenmenin yanı sıra düzenli spor yaparak kalp sağlığına katkıda bulunuyor. Tüketicinin sağlıklı yaşam tercihlerini göz önüne alarak geliştirdiğimiz Formum margarinin kampanya yüzü Bade İşcil ile özellikle kadınları kalp sağlığı konusunda harekete geçirmeyi hedefliyoruz. Düzenli spor ve sağlıklı beslenmesiyle kalp sağlığına dikkat eden Bade İşcil ile Runtalya Maratonu’na katılmaktan ve 8 Mart Dünya Kadınlar Günü öncesinde kadınları harekete çağırmaktan büyük mutluluk duyuyoruz” dedi.

Bu konuda daha fazla keşif yapın

Başa dön

BİZİMLE BAĞLANTI KURUN

Sürdürülebilir bir gelecek hayalini paylaşan herkesi, bizimle bağlantı kurmaya davet ediyoruz.

BİZE ULAŞIN

Unilever ve uzman ekipler ile temas kurun veya dünyanın dört bir yanında iletişim kurulacak kişileri bulun.

Bize Ulaşın