Becel formum - hy

Türkiye’nin kalp sağlığına yönelik ilk margarini Becel, tüketici ihtiyaçları ve değişen yaşam koşulları doğrultusunda kendini yenilemeye devam ediyor.

Yeni becel formum serisi

Tüketicilerinin sağlıklı ve dengeli beslenme ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak geliştirdiği,kahvaltılık margarin, tuz ve mayonezden oluşan “Formum” serisi, pazardaki trendleri şekillendirmeyi hedefliyor.

%40 yağ içeren sütlü formüllü Becel Formum düşük yağlı margarin enerji ve yağ içeriği azaltılmış bir ürün olarak kalp sağlığına odaklı margarinler kategorisinde yeni bir segmente işaret ediyor. Becel Formum margarin, kalp sağlığı üzerinde olumlu etkileri olan ve sadece besinlerle alınabilen Omega 3 ve Omega 6 yağ asitlerini içeren; A, D ve E vitaminleriyle zenginleştirilmiş ve tüm Becel margarinleri gibi düşük sodyum ile geliştirilmiş bir ürün olarak karşımıza çıkıyor. Bu sayede, kan basıncı riskinin azalmasına, kalp ve damar sağlığının korunmasına yardımcı oluyor.

Sadece %40 oranında yağ içeren Becel Formum mayonez bu oran ile standart mayoneze kıyasla %48 daha az yağ içeriyor ve 10 gramlık bir porsiyonda sadece 38,5 kcal enerji ve 4 gram yağ barındırıyor. Standart mayonezin 10 gramlık porsiyonunda ise 70,6 kcal enerji, 7,7 gram yağ bulunuyor.

Becel Formum tuz ise sofra tuzuna kıyasla %70 daha az sodyum içeren formülü ile kalp sağlığına dikkat edenler için tuz pazarında bir alternatif sunuyor ve aynı miktar tuzla daha az sodyum alınmasını sağlıyor.

Bade İşçil de becel formum margarin ile form tutacak

Dengeli beslenerek, daha çok hareket ederek ve stresi azaltarak daha sağlıklı bir hayat yaşanabileceği eskiye oranla daha çok insanın sahip olduğu bir bilgi. Günümüzde daha fazla tüketici hayatını bu bilinç ekseninde şekillendirmeye çalışıyor ve Türkiye’de de sağlıklı yaşama yönelik gelişen bilinç gün geçtikçe artıyor.

Bu değişen dinamiklere paralel olarak geliştirilen, az enerji almak isteyen ve kilo yönetimi uygulayan tüketiciler için güçlü bir seçenek olarak konumlanan Becel Formum serisinden Becel Formum düşük yağlı margarinin kampanya iletişim yüzü Bade İşçil oldu.

Güzel oyuncunun sağlıklı beslenme konusundaki farkındalığı, sağlıklı yaşamayı ve formunu korumayı bir hedef değil yaşam biçimi haline getirmiş olması Bade İşçil’in kampanya yüzü olarak seçilmesindeki en büyük etken olarak yer alıyor.

Kalp-damar hastalıklarına yönelik bazı gerçekler

·Türkiye’deki hayat kayıplarının %55’i kalp-damar hastalıklarına bağlı olarak gerçekleşiyor.

·Türk kadınlarının Avrupalı hemcinslerine göre daha yüksek kalp ve damar hastalığı riskine sahip.

·Sağlıksız beslenme alışkanlıkları ve hareketsiz yaşam tarzı, kalp ve damar hastalıklarının oluşma riskini artırır.

·Bitkisel yağların tercih edilmesi, sebze-meyve tüketiminin artırılması, sodyum alımının düşürülmesi, düzenli egzersiz ve stresten uzak bir hayat kalp ve damar hastalıklarının azaltılmasında önemli unsurlardır.

Türkiye’de kalp ve damar hastalıklarına yönelik bilinci artırmayı marka hedefi olarak belirleyen Becel, yeni serisi ile tüketicilerin sağlıklı beslenmeye yönelik ihtiyaçlarına bir alternatif sunuyor ve tüketicileri sağlıklı beslenmeye davet ediyor.

Bu konuda daha fazla keşif yapın

Başa dön

BİZİMLE BAĞLANTI KURUN

Sürdürülebilir bir gelecek hayalini paylaşan herkesi, bizimle bağlantı kurmaya davet ediyoruz.

BİZE ULAŞIN

Unilever ve uzman ekipler ile temas kurun veya dünyanın dört bir yanında iletişim kurulacak kişileri bulun.

Bize Ulaşın