Geç içerik

Toloy Tanrıdağlı

Sürdürülebilirlik Toloy Tanrıdağlı

Unilever Güney Asya, Orta Doğu ve Türkiye Dondurma Genel Müdürü

1976 Ankara doğumlu Toloy Tanrıdağlı, ilk ve orta öğrenimini Almanya ve Türkiye’de tamamladı. 1999 yılında Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun olan Tanrıdağlı, kariyerine Kibar Holding bünyesindeki Assan Alüminyum şirketinde İhracat departmanında başladı. İlerleyen yıllarda, Kraft Foods/Mondelez Türkiye’de Pazarlama fonksiyonunda çalışan Tanrıdağlı, birçok farklı kategori ve ürün ile ilgili Marka ve Pazarlama Müdürlüğü görevlerini üstlendi.

2013 yılında, İçecekler ve Yeni Projelerden Sorumlu Pazarlama Direktörü olarak Unilever Türkiye liderlik ekibine katılan Tanrıdağlı, ilerleyen dönemde sırasıyla Gıda ve İçeceklerden Sorumlu Pazarlama Direktörlüğü, Dondurmadan Sorumlu Pazarlama Direktörlüğü ve 2021 yılı itibarıyla da Unilever Türkiye, Rusya, Orta Doğu, Kuzey Afrika, Orta Asya ve Kafkasya Dondurma, İçecek & Gıda Kategorilerinden Sorumlu Başkan Yardımcısı görevlerini üstlendi.

1 Temmuz 2022 tarihinde Unilever’in küresel Compass Organizasyonu yapılanması doğrultusunda Unilever Türkiye ve Orta Doğu Dondurma Kategorisi Genel Müdürlüğü görevine atanan Toloy Tanrıdağlı, 14 Şubat 2023 itibarıyla da mevcut sorumluluğuna ek Güney Asya pazarına da liderlik edecek. Unilever Güney Asya, Orta Doğu ve Türkiye Dondurma Genel Müdürü olarak görev yapan Tanrıdağlı, aynı zamanda Ambalajlı Süt ve Süt Ürünleri Sanayicileri Derneği (ASÜD) Yönetim Kurulu Üyesidir. Ekonomi ve strateji üzerine fikirlerini paylaştığı “Akıl Haritası” isimli bir kitabı bulunan Tanrıdağlı, evli ve bir çocuk babasıdır.

Başa dön