Geç içerik

Unilever Türkiye Yer değiştir


Toloy Tanrıdağlı

Toloy Tanrıdağlı

Dondurma, İçecek & Gıda Kategorilerinden Sorumlu Başkan Yardımcısı ve Yönetim Kurulu Üyesi, Unilever Türkiye, Rusya, Orta Doğu, Kuzey Afrika, Orta Asya ve Kafkasya

Toloy Tanrıdağlı, 2021 yılında Unilever Türkiye, Rusya, Orta Doğu, Kuzey Afrika, Orta Asya ve Kafkasya Dondurma, İçecek & Gıda Kategorilerinden Sorumlu Başkan Yardımcısı olarak atandı.

1976 Ankara doğumlu Toloy Tanrıdağlı, ilk ve orta öğrenimini Almanya ve Türkiye’de tamamladı. 1999 yılında Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun olan Tanrıdağlı, kariyerine Kibar Holding bünyesindeki Assan Alüminyum şirketinde İhracat departmanında başladı. İlerleyen yıllarda, Kraft Foods/Mondelez Türkiye’de Pazarlama fonksiyonunda çalışan Tanrıdağlı, birçok farklı kategori ve ürün ile ilgili Marka ve Pazarlama Müdürlüğü görevlerini üstlendi.

2013 yılında, İçecekler ve Yeni Projelerden Sorumlu Pazarlama Direktörü olarak Unilever Türkiye liderlik ekibine katılan Tanrıdağlı, ilerleyen dönemde sırasıyla Gıda ve İçeceklerden Sorumlu Pazarlama Direktörlüğü ve Dondurmadan Sorumlu Pazarlama Direktörlüğü görevlerini üstlendi.

Toloy Tanrıdağlı aynı zamanda Ambalajlı Süt ve Süt Ürünleri Sanayicileri Derneği (ASÜD) Yönetim Kurulu Üyesidir.

Ekonomi ve strateji üzerine fikirlerini paylaştığı “Akıl Haritası” isimli bir kitabı bulunan Tanrıdağlı, evli ve bir çocuk babasıdır.