Geç içerik

Bilgehan Çevik

Sürdürülebilirlik Bilgehan Çevik

Unilever Türkiye Satış ve Müşteri Geliştirmeden Sorumlu Başkan & Orta Asya Genel Müdürü

Unilever’deki kariyerine 2000 yılında Müşteri Geliştirme Departmanında başlayan Bilgehan Çevik,2000-2010 yılları arasında Zincir Market Satış Müdürlüğü, Ticari Kategori Müdürlüğü görevlerini üstlendi. 2011 yılında Geleneksel Satış Kanalları Direktörlüğüne atandı ve Türkiye genelindeki distribüsyon organizasyonunu yönetti. 2016 yılında Algida Türkiye Müşteri Geliştirme Direktörlüğüne atanan Çevik, 2019 yılı sonuna kadar bu görevi yürüttü.

Bu görevini takiben, 2020 yılında Global Dondurma Kategorisi Ev Dışı Tüketim Kanalları Direktörlüğüne atandı ve global dondurma kategorisinin liderlik takımında yer alan Bilgehan Çevik, 1 Ocak 2022 itibarıyla Unilever Orta Asya ve İran Genel Müdürü, Unilever Türkiye Yönetim Kurulu Üyesi olarak atanmış, 1 Temmuz 2022 tarihinde Unilever’in küresel Compass Organizasyonu yapılanması doğrultusunda ise Unilever Türkiye Satış ve Müşteri Geliştirmeden Sorumlu Başkan & Orta Asya Genel Müdürlüğü görevini üstlenmiştir.

1977 İskenderun doğumlu olan Bilgehan Çevik, Robert Kolej ve Orta Doğu Teknik Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü mezunudur.

Bilgehan Çevik, evli ve 2 çocuk babasıdır.

Başa dön