Geç içerik

Unilever Türkiye Yer değiştir


Ebru Şenel Erim

Ebru Şenel Erim

Dış İlişkiler ve Kurumsal İletişim Direktörü ve Yönetim Kurulu Üyesi, Unilever Türkiye, Rusya, Orta Doğu, Kuzey Afrika, Orta Asya, Kafkasya ve İran

Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü mezunu olan Ebru Şenel Erim, Unilever’deki görevine 1995 yılında Beslenme Uzmanı olarak başladı. 1999 yılında Beslenme Müdürlüğü görevine atanan Erim, 2004 yılı itibarıyla Kurumsal İletişim Müdürlüğü görevini üstlendi.

Unilever Türkiye’nin iletişim çalışmalarını başarıyla sürdüren Ebru Şenel Erim, 2011 Aralık ayı itibarıyla Unilever’in global organizasyonundaki yeni yapılanmasına paralel olarak Unilever NAMETRUB (Türkiye, Rusya, Orta Doğu, Kuzey Afrika, Orta Asya ve Kafkasya) Bölgesi’nin Dış İlişkiler Direktörü ve Unilever Türkiye Sürdürülebilir İş ve İletişim Direktörü olarak atandı. Erim, Unilever Sürdürülebilir Yaşam Planı kapsamında ortaya koyulan vizyonun ve sürdürülebilir iş uygulamalarının, Türkiye’de Unilever öncülüğünde yaygınlaşması, farklı paydaş gruplarıyla başarılı iş birliklerinin kurulması konusunda önemli çalışmalara imza attı.

Haziran 2016 itibarıyla Unilever Türkiye, Orta Asya, Kafkasya ve İran Yönetim Kurulu Üyesi olarak atanan Ebru Şenel Erim, önemli sivil toplum kuruluşlarında Unilever’i temsil etmeye ve aktif olarak görev almaya devam etmektedir. KTSD MUMSAD ve DEİK Türkiye-İran İş Konseyi’nin Yönetim Kurulu Üyesi olan Erim, YASED Uluslararası Yatırımcılar Derneği'nde FMCG Çalışma Grubu Başkanı, TÜSİAD Gıda ve Tarım Çalışma Grubu’nda ise Başkan Yardımcısı olarak görev almaktadır.

TGDF Endüstriyel İlişkiler ve İşbirliği Grup Başkanı olan Erim, aynı zamanda Reklamverenler Derneği Sorumlu Pazarlama Çalışma Grubu ve İletişim Çalışma Grubu Üyesi'dir. Ebru Şenel Erim, 2016 yılında faaliyete geçen Kurumsal İlişkiler Enstitüsü’nün kurucuları arasında yer almakta ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır.

Ebru Şenel Erim, evli ve bir çocuk annesidir.