Geç içerik

Unilever Türkiye Yer değiştir


Ali Fuat Orhonoğlu

Ali Fuat Orhonoğlu

Satış ve Müşteri Geliştirmeden Sorumlu Başkan Yardımcısı ve Yönetim Kurulu Üyesi, Unilever Türkiye, Rusya, Orta Doğu, Kuzey Afrika, Orta Asya ve Kafkasya

1 Mart 2020 tarihinde Unilever Türkiye, Rusya, Orta Doğu, Kuzey Afrika, Orta Asya ve Kafkasya Satış ve Müşteri Geliştirmeden Sorumlu Başkan Yardımcılığı görevine atanan Ali Fuat Orhonoğlu, kariyerine 1996 yılında Unilever Türkiye Müşteri Geliştirme departmanında başladı. 2006 yılına kadar Unilever Türkiye’de Saha Satış, Ticari Pazarlama ve Pazarlama gibi farklı fonksiyonlarda çeşitli görevler üstlenen Orhonoğlu, 2006 yılında Birleşik Arap Emirlikleri’ne Unilever Körfez Ülkeleri Modern Ticaret Kanalları Yöneticiliği görevine atandı.

2009 yılında yeniden Türkiye’ye dönen Ali Fuat Orhonoğlu, 2014 yılına kadar Ev Bakım Kategorisinden Sorumlu Müşteri Pazarlama Direktörü olarak görev aldı. 2014-2016 yılları arasında Unilever Türkiye Dondurma Kategorisi’nden Sorumlu Müşteri Geliştirme Direktörü görevini üstlenen Orhonoğlu, 2016 yılı itibarıyla Unilever Türkiye Satış ve Müşteri Geliştirmeden Sorumlu Başkan Yardımcısı görevini üstlendi ve Unilever Türkiye Yönetim Kurulu Üyesi olarak atandı.

Ali Fuat Orhonoğlu, Marmara Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümü mezunudur.

Evli ve iki çocuk babasıdır.