Geç içerik

Clear

Clear logo
arka plan görüntüsü

Saç derisi uzmanı Clear, zengin formülü ve her saç tipine uygun ürün yelpazesiyle saçı kepekten arındırır, saç derisini besler. Erkek ve kadınlar için geliştirilmiş yeni patentli Nutrium 10 formülü ile her saç tipine göre ayrı ayrı ürün yelpazesiyle saçı kepekten arındıran Clear Men ve Clear Women, saç derisini de içeriden besler.

Uluslararası Kozmetik Dermatoloji Akademisi tarafından onaylanan Nutrium 10 teknolojisi

Kadın ve erkeklerin ihtiyaçlarına özel olarak geliştirilmiş Nutrium 10 formülü, kepeğe karşı 2 kat etkilidir.

Uluslararası Kozmetik Dermatoloji Akademisi tarafından onaylanan Nutrium 10 formülü güçlü ve sağlıklı saç derisi için besleyici bakım yaparken kepeğe karşı* uzun süreli koruma sağlar.

Yeni Clear Women

Kadınların saç derisi ve saç yapısı için özel olarak geliştirilmiş NUTRIUM 10 formülü, 10 farklı vitaminin bir araya gelmesi ile oluşmuştur.

10 farklı vitamin saç derisini 3 katman derinine kadar besler** ve saç derisinin doğal direncini arttırır, saçı dipten uca güçlendirir.

Kepeğe karşı 2 kat etkili olan Nutrium 10 formülü, kepeği yok etmeye* yardımcı olur; güçlü ve sağlıklı saçlar için saç derisini derinlemesine besler.

Yeni Clear Men

Erkeklerin saç derisi ve saç yapısı için özel olarak geliştirilmiş PRO NUTRIUM 10 formülü, 10 farklı vitaminin bir araya gelmesi ile oluşmuştur.

Pro Nutrium 10 formülü 2 kat fazla saç derisi güçlendiricisi içeren çift aktifli formülü ile kepeği önlemeye* yardımcı olur.

*Düzenli kullanımda gözle görünür kepeği önlemeye yardımcı olur

**Saç derisinin yüzey ve katmanlarında

Saçın Yapısı

Saçın ana bileşeni "Keratin"dir. Bu 20’den fazla amino asit'in oluşturduğu bir protein kompleksidir ve saçın gücünü belirler. Ayrıca lipitlerle (yağ hücreleri) birleşerek doğal bir koruma oluşturur. Yıpranma sırasında özellikle de dolaşmış bir saçın taranması sırasında saç proteinlerini kaybeder.

Saçın bir diğer ana bileşeni ile sudur. Eğer saç iyi bir nemliliğe sahip ise daha sağlıklı görünür.

Diğer bileşenler ise lidipler (yağ hücreleri), saça rengini veren pigmentler ve az miktarda bulunan bakır, çinko, cıva, kurşun, arsenik ve demirdir.

Saçınız hakkında bunları biliyor musunuz?

Saç günde ortalama 0,37 mm, ayda 1 cm uzar.

Saç derisindeki ortalama saç teli sayısı 100.000’dir.

1 günde ürettiğimiz saç uzunluğu 35 m’dir.

30 cm’lik omuz hizasındaki bir saç için, toplam saç teli uzunluğu (tüm telleri ucuca eklediğimizi düşünürsek) 30 km’dir.

Saç derisindeki tüm saçların toplam yüzey alanı 6.6 m2’dir.

Saç ve Saç Derisi Sorunları

Her sene, ortalama 100 kişiden 47’si kepek sorunu yaşıyor?

Bu oran erkeklerde ve bayanlarda yaklaşık oranda aynı oranda görünmekle beraber, ortaya çıkmasını tetikleyen faktörler farklılaşabiliyor.

Bayanlarda en çok görülen neden kullanılan şampuan markasını sık sık değiştirmekken, erkeklerde en sık görülen neden değişen iklim ve hava koşulları?

Kepek nedir, neden oluşur?

Saç derisi, vücudumuzun tüm derisi gibi kendini yeniler. Bu, vücudun doğal bir işlevidir ve ölü deri normal saç derisinden çok küçük ve gözle görülmesi zor olan parçacıklar halinde atılır. Kepek, saç derisinin yenilenmesi sürecinde ölü deri hücrelerinin normalden daha hızlı ve büyük parçacıklar halinde dökülmesidir.

Kepeğe birçok şey neden olabilir. İklim değişiklikleri, stres, hormonlarımız ve hatta yediklerimiz bile kepek oluşumunu etkileyebilir.

Kepek ne zaman oluşur?

Kepek sorunu genellikle ergenlikle birlikte başlar ve 20’li yaşlarda maksimum noktaya ulaşır.

Çözüm nedir?

Kepek sorununu çözmenin en doğru yolu düzenli olarak kepeğe karşı etkili şampuan kullanmaktır. Bu sorun ile karşılaşan bazı kişiler saçlarını daha sık yıkamak veya saç derisindeki parçaları dökmek istercesine sert yıkama yapmak gibi çözümleri deneseler de bunlar kepek sorununa çözüm olmaz.

Yıpranma

Yıpranma, saçın uzunluğuna ve özelliklerine göre saç yüzeyinde meydana gelen istenmeyen değişikliklerdir. Yıpranma, pullu bir yapıda olan saçın dış tabakasının kalkmasıyla başlar, böylece saçın iç yapısı dış etkilere maruz kalır ve saçta yıpranma meydana gelir. Saç köküne en yakın bölgeler saçın en iyi durumdaki kısımlarıyken, saçın uç kısımlarına yaklaştıkça yıpranma net bir şekilde görülür.

Yağlılık

Yağlılık cinsiyete ve yaşa bağlı olarak saç derisindeki yağ bezlerinin normalden daha fazla sebum üretmesi olarak tanımlanır. Sebum üretim miktarı 20 yaş civarında maksimum noktaya ulaşır ve daha sonra azalmaya başlar. Bu nedenle yağlanma sorunu ergenlikle beraber en çok görülen saç sorunlarından biridir.

Yağlı saçlarda en sık görülen sorunlar hacimsizlik ve kirli görünüştür.

Kuruluk

Kuruluk, saç derisindeki yağ bezlerinin normalden daha az sebum üretmesi olarak tanımlanır ve daha çok ileri yaşlarda görülür. Kuru saçlarda en sık görülen sorunlar ise çabuk kırılma ve matlıktır.

Clear hakkında Unilever ile iletişime geçin

Clear ile ilgili yorum ve sorularınız için lütfen bizimle iletişime geçin.

Başa dön