Geç içerik

Wellbees, İnsan Kaynaklarının Rüya Takımını Kurdu

Yayınlandı:

Wellbees İnsan Kaynakları Danışma Kurulu Görseli

Yeni nesil çalışan esenliği platformu Wellbees, 10 ülkede 100 binin üzerinde çalışanın kullandığı uygulamasını ve içeriklerini global ölçekte geliştirmek üzere İnsan Kaynakları Danışma Kurulu oluşturdu. Wellbees Kurucusu Melis Abacıoğlu tarafından ‘insan kaynaklarının rüya takımı’ olarak tanımlanan kurulda yer alan Claudia Lambrichs, Gjis Heidstra, Gregor Henderson, Josh Bersin, Mel Gee Kee ve Sesil Pir çalışmalarını 6 farklı ülkede yürütüyor.

Çalışanlarının mutluluğunu ve bağlılığını önemseyen şirketler, her bireyin ihtiyacının farklı olduğu düşüncesinden hareketle kişiselleştirilmiş esenlik deneyimlerine yöneliyor. 10 ülkede, 37 şirkette toplamda 100 binin üzerinde kullanıcısı bulunan yeni nesil çalışan esenliği platformu Wellbees, esenliğin tüm alanlarında bu deneyimi sunmak üzere uygulamasını ve içeriklerini zenginleştirirken, önemli bir adım daha atarak Wellbees İnsan Kaynakları Danışma Kurulu’nu kurdu. İnsan kaynakları ve esenlik alanında dünyanın önde gelen isimlerinin yer aldığı kurul, Wellbees’in global ölçekte gelişmesine ve esenlik alanında trendleri belirlemesine katkı sağlayacak.

Çalışanların dijital ortamda da sosyalleşmelerini hedefliyoruz

Melis Abacıoğlu

İnsan Kaynakları Danışma Kurulu’nda farklı deneyim ve bakış açılarına sahip profesyonelleri bir araya getirdiklerini söyleyen Wellbees Kurucusu Melis Abacıoğlu, “İnsan kaynakları son yıllarda, özellikle de pandeminin etkisiyle şirket içinde stratejik bir departmana evrildi. Bu da fonksiyonlarının dijitalleşmesini hızlandırdı. Biz de insan kaynakları teknolojisi üreten bir şirket olarak, sunduğumuz yenilikçi çözümler ile çalışanların dijital ortamda önce bireysel gelişimlerini hedefliyor, sonrasında kendilerini iyi hissettikleri alanları çalışma arkadaşlarıyla paylaşarak sosyalleşmelerini sağlıyoruz. Bu çalışmalarımızı geliştirip zenginleştirmek amacıyla oluşturduğumuz Wellbees İnsan Kaynakları Danışma Kurulu’nun üyeleri, insan kaynakları ve esenlik alanında çalışan, bu alanlardaki trendlere yön veren isimler.

Wellbees olarak insan kaynaklarının rüya takımını kurduk! Şimdi hep birlikte kullanıcılarımıza çok daha zengin ve kişiselleştirilmiş içerikler sunmaya odaklanacağız” dedi. Abacıoğlu ayrıca, bu üyelerin çalışmalarını sürdürdükleri ülkelerde büyümeyi hedeflediklerini de sözlerine ekledi.

Wellbees İnsan Kaynakları Danışma Kurulu:

Claudia Lambrichs (Almanya)

Örgütsel ve Sosyal Psikoloji alanında yüksek lisans derecesine sahip olan Claudia Lambrichs, Sertifikalı Liderlik Koçu, Sertifikalı Enerji Uygulayıcısı olmasının yanı sıra ülkesi X’in önde gelen eski atletlerinden biri arasında yer alıyor. Lambrichs çalışmalarında iş zekası, içsel sezgi ve maneviyatın birleşiminden oluşan yenilikçi bir yaklaşım olan 'enerji merkezli liderlik' koçluğuna odaklanıyor, liderleri ‘enerjiden yararlanarak’ yeni bir yol izlemeye davet ediyor.

Gjis Heidstra(Hollanda)

Perakende sektöründe 18 yılı aşkın deneyime sahip uluslararası bir İK Yöneticisi olan Gjis Heidstra, Hollanda merkezli perakende zinciri HEMA’nın Uluslararası İK Lideri olarak çalışmalarını sürdürüyor. Çalışan yaşam döngüsünün tüm alanlarda yönetilmesine odaklanan Heidstra, şirketlerin büyümesine ve stratejisine katkı sağlayacak temel yetenek ve değişim programları üzerinde çalışıyor.

Gregor Henderson (İngiltere)

Ulusal akıl sağlığı kampanyası, küresel akıl sağlığı, esenlik ve topluluklar üzerinde çalışan Gregor Henderson, şu anda İngiltere Halk Sağlığı Kurumu’nda (PHE) görev alıyor. Geçmişte İngiltere’nin yanı sıra İskoçya’da da akıl sağlığı ve refahı geliştirmeye yönelik hükümet programlarında önemli roller üstlendi. Zihinsel sağlık ve esenlik üzerine yazıları bulunan Henderson, başta İngiltere olmak üzere Avrupa’da ve diğer coğrafyalarda konferanslar veriyor.

Josh Bersin (ABD)

Kurumsal insan kaynakları, yetenek yönetimi, işe alma, liderlik, teknoloji ve iş ile yaşam arasındaki kesişme konularında küresel bir araştırma analisti, konuşmacı ve danışmandır. 2001 yılında kurduğu araştırma ve danışmanlık şirketi 2012 yılında Deloitte tarafından satın alındı ve adı Bersin by Deloitte oldu. 2018 yılının ortalarında bu şirketten emekli olarak, İK liderlerine ve ekiplerine uçtan uca profesyonel gelişim sunan The Josh Bersin Academy kurdu.

Melissa Gee Kee (Türkiye)

Avustralya doğumlu olan Melissa Gee Kee, 2018 yılında Unilever Türkiye, Orta Asya ve İran İnsan Kaynaklarından Sorumlu Başkan Yardımcısı ve Unilever Türkiye Yönetim Kurulu Üyesi olarak atandı. İnsan kaynakları yönetimini tüm yönleriyle kapsayan uluslararası deneyime sahip olan Melissa Gee Kee; Uzak Doğu, ABD, Avrupa, Güney Doğu Asya ülkeleri, Avusturalya ve Yeni Zelanda’da görev alarak dünyanın her yerinden önemli paydaşlarla birlikte çalıştı.

Sesil Pir: (İsviçre)

Sesil Pir, Takeda Pharmaceutical'da Çalışan Deneyimi Başkanı ve iş hayatını değiştirmeye odaklanan bir butik yönetim danışmanlığı olan SESIL PIR Consulting GmbH'nin Kurucusu ve Baş Danışmanı olarak görev yapıyor. Indian School of Business ve İstanbul Üniversitesi'nde fahri öğretim üyesi olan Pir, yakın zamanda Avrupa'da '40 Yaş Altı 40 Düşünür' ve dünya çapında '101 Çalışan Bağlılığı Etkileyicisi' arasında yer aldı.

Wellbees: Yeni Nesil Çalışan Esenliği Platformu hakkında:

Wellbees, çalışanlar için geliştirilmiş B2B SaaS formatında yeni nesil esenlik mobil uygulamasıdır. Çalışan esenliğini bütünsel olarak sunar. Sosyalliğin gücünü arkasına alır, her çalışana kişiselleştirilmiş hizmet verir. Uzman desteği, şirket kültürüne özel etkinlikleri, 8 wellbeing başlığını kapsayan içerikleri ve daha fazlası ile Türkçe, İngilizce, Almanca, İspanyolca ve Arapça olmak üzere beş ayrı dil seçeneğine sahip olan Wellbees, Türkiye çıkışlı global bir şirkettir.

Başa dön