Geç içerik

Orman Yangınlarıyla Mücadele Çalışmalarına İlk Günden İtibaren Destek Olmaya Devam

Yayınlandı:

Soğutuculu Algida Tırları Orman Yangınlarıyla Mücadeleye Destek Olmak için Yola Çıkıyor

Unilever olarak, orman yangınlarıyla mücadele çalışmalarına ilk günden itibaren destek olmayı görevimiz biliyoruz. Türk Kızılay aracılığıyla afet bölgelerine ulaştırılmak üzere gönderdiğimiz gıda ve hijyen ürünlerimiz ile zarar gören bölgelerimizin yeniden yeşermesi adına TEMA Vakfı’nın ağaçlandırma kampanyasına fidan bağışıyla başlattığımız desteğimiz, afet bölgelerindeki acil ihtiyaçları karşılamak üzere sürüyor.

Yardımların muhafaza edilebilmesi amacıyla soğutuculu Algida TIR’larımız Muğla ve Antalya’daki Afet Koordinasyon Merkezlerine ulaştı ve hizmet vermeye başladı. Yangınların ilk gününden itibaren bölgede görev alan Algida saha ekipleri soğutucu kabin, buz, su ve ürün desteği sağlayarak yangınla mücadele eden görevlilere ve vatandaşlarımıza destek oluyor. Soğuk zincir kamyonlarımız içecek ve gıda ürünlerini ihtiyaç noktalarına sevk etmek üzere yetkililerin koordinasyonunda çalışıyor. Yangın söndürme çalışmalarında yer alan ekiplere ve gönüllülere ulaştırılmak üzere yanmaz kişisel koruyucu ekipman, taşınabilir şarj cihazı gibi acil ihtiyaçlar da AFAD, il ve ilçe belediyelerinin koordinasyonunda bölgelere sevk ediliyor.

İhtiyaç listelerini ve yardım taleplerini AFAD, Kızılay ve Afet Koordinasyon Merkezleri üzerinden takip ediyor, var gücümüzle desteğimizi sürdürüyoruz. Yangınların en kısa sürede kontrol altına alınmasını temenni ediyoruz. Afet sonrası doğanın ve yaşamın yeniden canlanması için çalışmaya devam edeceğiz.

Başa dön