Geç içerik

Ev İçi Şiddet

Amacımız: Tüm çalışanlarımızın fiziksel ve zihinsel sağlıklarını korumak.  

Unilever'in Güvenli bir işyeri yaratmaya çalışan ve ev içi şiddetin kabul edilemez olduğunu benimseyen politikasının sembolü olan kurdele görseli

Unilever’in her zaman güvenli bir alan olacağının ve aile içi şiddet faillerinin kendi davranışlarından ve bunları düzeltmekten sorumlu olduğunun bilincinde olan bir iş yeri kültürü yaratmaya kararlıyız. Güvenli bir iş yeri yaratmaya ve ev içi şiddetin kabul edilemez olduğuna dair güçlü bir mesaj vermeye devam ediyoruz.

Ev İçi Şiddet ve İstismara Yönelik İş Yeri Politikası

Unilever olarak, ev içi şiddetin önlenmesine yönelik etki alanımız dahilinde elimizden gelenin en iyisini yapmayı hedefliyoruz ve bu politikayı, tüm çalışanların işyerindeki güvenlik ve esenliklerine yönelik kapsamlı desteğin bir parçası olarak geliştirmiş bulunuyoruz. Faaliyet gösterdiğimiz ülkelerin ve pazarların hepsinde olmamakla birlikte, pek çoğunda ev içi şiddeti kapsayan yasalar bulunmaktadır. Bu nedenle, bu politikayı minimum küresel standardımız olarak oluşturduk. Bu destek, çalışanlarımızın güvenliğini ve esenliğini destekleyen bir işyeri ortamı sağlayarak ev içi şiddet suçu mağduru olan veya olabilecek çalışanlarımızı da kapsar.

Şiddet Türleri

Fiziksel şiddet, cinsel şiddet, kontrolcü davranış, finansal/ekonomik şiddet, psikolojik şiddet, ısrarlı takip, dijital şiddet

Gizlilik ve Özel Hayatın Mahremiyeti

Ev içi şiddete maruz kaldığını belirten çalışanlar, paylaştıkları bilgilerin (davranış, isim veya diğer kimlik bilgileri, cinsiyet, cinsel yönelim/cinsel kimlik vb.) dahil gizli tutulduğundan ve izinleri olmadan başkalarıyla paylaşılmayacağından şüphe duymamalıdır. Ancak yasal sebeplerle zorunlu kaldığımız durumlarda kişisel veri toplanması halinde, toplanan tüm kişisel veriler Unilever’in veri koruma politikası ve 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ve ilgili ikincil mevzuata uygun olarak işlenecektir.

Ne yapıyoruz?

Güvenli izin, esnek çalışma talebi, taşınma talebi, hukuk desteği, finansal destek, danışmanlık hizmetleri, güvenlik planlaması (refakat desteği, daha iyi bina güvenliği ve gözetim, yalnız çalışmama vb. dahil).

Ev İçi Şiddet ve İstismara Yönelik İş Yeri Politikası (PDF 504.24 KB) (Ayrı bir pencerede açılır )

Başa dön