Geç içerik

Cinsiyet Eşitliği

Annelik ve Babalık Yönetmeliği

Kadın erkek eşitliği konusunda her iki tarafı destekleyen politikalarımız mevcut. Sağladığımız annelik ve babalık desteklerimiz bu politikalara örnektir.

Annelik ve babalık politikası kapsamında kadın ve erkek bireyler izin süreçlerinden ve ücretlendirme politikalarından, kadın ve erkek eşitliği göz önüne alınarak hazırlanmış olan bir prosedürden faydalanır. Kadın çalışanlarımız için doğum izni doğum öncesi 8 hafta, doğum sonrası 8 hafta olmak üzere toplam 16 haftadır. Erkek çalışanlarımıza da 3 hafta babalık izni verilir. Bunlara ek olarak hem kadın hem erkek çalışanlarımız doğum izninden sonra, "6 aya kadar" ücretsiz izine ayrılabilir.

Her iki ebeveyn de çalışıyorsa, doğum izni tamamlandığında ebeveynlerden biri, çocuk ilkokula başlayana kadar yarı zamanlı çalışabilir. Çalışan yarı zamanlı çalışmak isterse, kararını bir ay öncesinde İnsan Kaynakları iş ortağı ile paylaşarak süreci başlatır.

Esnek Çalışma & İş Paylaşımı

Esnek çalışma saatleri politikamız, çalışanlarımızın, mevcut iş akışına uygun olarak maksimum esneklik ve minumum kısıtlama ile sonuç elde etme ile ilgili bir iş yapma yaklaşımıdır. Her bir çalışana, işlerini yaparken nasıl, ne zaman ve nerede çalıştıkları üzerinde daha fazla kontrol elde etmelerini sağlar.

İş paylaşımı, bir yarı zamanlı seçenek olup, tam zamanlı bir işin, genellikle farklı günlerde çalışan ve her biri gerekli sonucu elde etmek için ortak sorumluluğa sahip iki çalışan arasında paylaşılmasıdır.

U-Work

U-Work politikamız, çalışanlarımızın değişen önceliklerini göz önünde bulunduran, mesai dışı ve proje atama sürelerinden oluşan esnek bir çalışma modelidir. Çalışanlarımız belirli projeler üzerinde belirli dönemlerde çalışırken, Unilever çalışanı olmanın getirdiği yan haklardan yararlanmaya devam ederler. Her bir çalışan, kurumsal deneyimini sürdürürken bireysel projelerine de zaman ayırabilir.

Başa dön