İklim için eylem

Daha iyi bir geleceğin mümkün olduğuna inanıyoruz. Gezegenimizin sağlığının, küresel ekonominin istikrarı kadar önemli olduğu bir gelecek hayal ediyoruz.

Faaliyetlerimizi yürütürken yenilenebilir enerjiye geçiş yapıyoruz, karbon içeriği daha düşük olan içerikler kullanarak ürünlerimizi yeniden formüle ediyoruz. Böylece, vegan gıdalar ve fosil yakıt kullanılmadan üretilmiş temizlik ürünleri gibi bitkisel temelli alternatifler sunuyoruz.

2039 yılına geldiğimizde ürünlerimizin üretimden satışa kadarki tüm süreçlerinde sera gazı salınımını sıfırlamayı hedefliyoruz. Yani, iklim değişikliği hakkındaki Uluslararası Paris Anlaşması’nın taahhüt ettiği tarih olan 2050’den tam 11 sene önce.

Bu konuyla ilgili daha fazla bilgiye global web sitemizden ulaşabilirsiniz.

Doğayı koruyor ve canlandırıyoruz

Tedarik zincirimizi dönüştürmek üzere kararlılıkla çalışıyoruz. Buna 2023 yılına kadar ormansızlaşmayı durdurmak da dahil. Ancak, bunu tek başımıza yapamayız; gereken sistemsel değişikliği gerçekleştirmek için bütün paydaşlarımızın; tedarikçilerimizin ve küçük toprak sahibi çiftçilerimizin bizimle işbirliği içinde olmasına ihtiyacımız var. Markalarımız, iklim değişikliğiyle mücadele ve doğanın korunmasına yönelik hedeflerimize ulaşmak için 1 milyar Avro kaynak ayırdı. Şeffaflığımızı artırıyoruz, teknolojiden yararlanıyoruz ve yeni Yenileyici Tarım Kurallarını hayata geçiriyoruz; böylece çiftçilerin gelirlerini artırarak, sürdürülebilir, adil geçim kaynakları sağlıyoruz ve iklim ve ekoloji sorunlarının aciliyeti doğrultusunda harekete geçiyoruz.

Bu konuyla ilgili daha fazla bilgiye global web sitemizden ulaşabilirsiniz.

Atıksız bir dünya

Döngüsel ekonomi yaklaşımına geçiş yapmak, atıksız bir dünya stratejimizin temelini oluşturuyor.

Atık ayak izimizi azaltmak için, birbirleriyle bağlantılı, iddialı bir takım hedefler belirledik. Buna, plastik ve ambalaj, gıda atıkları ve fabrikalarımız ve faaliyetlerimizden kaynaklanan diğer atıklara yönelik hedeflerimiz de dahil.

Hedeflerimize ulaşmak için, bir yandan döngüsel bir sistem ile materyalleri tekrar tekrar geri dönüştürmek, yeniden kullanmak ve azaltmak için yenilikçi yollar bulurken bir yandan da atık sorununa çözüm bulmalıyız.

Bu konuyla ilgili daha fazla bilgiye global web sitemizden ulaşabilirsiniz.

Pozitif beslenme

Küresel gıda sistemindeki sorunları görüyoruz ve bu sorunları düzeltmeye yardımcı olmak amacıyla çalışıyoruz.

Geniş bir gıda ve içecek portföyüne sahip, dünyanın en büyük gıda üreticilerinden biri olarak, herkes için adil küresel bir gıda sisteminin şekillendirilmesi konusunda sorumluluk taşıyoruz. Ne kadar hzılı büyürsek, değişimi de o kadar hızlı gerçekleştirebiliriz.

Geleceğin Gıdaları isimli yeni taahhüdümüz insanlara daha sağlıklı bir beslenme düzenine geçmeleri için yardım etmeyi ve besin zincirinin çevre üzerindeki etkisini azaltmayı taahhüt ediyor.

Bu konuyla ilgili daha fazla bilgiye global web sitemizden ulaşabilirsiniz.

Sağlık ve esenlik

Sağlıklı olmanın bir ayrıcalık değil, bir hak olması gerektiğine inanıyoruz. Toplum bu sorunları çözecek bilgiye sahiptir ve bu sorunlar hiç kimseyi geride bırakmayacak şekilde çözülmelidir.

Markalarımızın ve programlarımızın ölçeği ve erişim gücünü kullanarak sağlık ve esenliğin geliştirilmesi ve daha kapsayıcı bir toplum oluşturma konusunda kararlıyız Sadece, daha iyi ve daha yenilikçi ürünlerimizle değil, aynı zamanda bu hedefin önündeki engelleri kaldırarak da bu hedefimizi gerçekleştireceğiz.

Bu konuyla ilgili daha fazla bilgiye global web sitemizden ulaşabilirsiniz.

Eşitlik, çeşitlilik ve kapsayıcılık

Kimsenin arkada kalmadığı bir dünya görmek istiyoruz. Henüz o dünyada yaşamıyoruz. Sosyal adalet ve eşitlik dünyanın hiçbir yerinde sağlanmış değil.

Bu sebeple, kendimize çeşitlilik ve kapsayıcılık konusunda öncü olma hedefini belirledik; şirketimizi ve etki gücümüzü kullanarak bariyerleri kaldıracağız ve iş yerlerimizde, tedarik ve dağıtım zincirlerimizde ve toplum genelinde fırsatlar yaratacağız.

Bu konuyla ilgili daha fazla bilgiye global web sitemizden ulaşabilirsiniz.

Yaşam standartlarını yükseltiyoruz

Şirketlerin sosyal eşitsizliği gidermeye yardım edebileceğine inanıyoruz. Değer zincirimizin her aşamasında yaşam standartlarını yükseltmeye kararlıyız.

Biz kendi çalışanlarımızın tümüne hâlihazırda geçim sağlayabilecekleri bir ücret ödüyoruz. Şimdi aynı standardı kendi iş gücümüzün ötesindeki insanlara, küçük ve orta ölçekli işletme sahiplerine de sağlamak ve büyümeleri konusunda destek vermek istiyoruz.

Kendimize eşitliği sağlamamıza yardım edecek bir takım şeffaf hedefler belirledik.

Bu konuyla ilgili daha fazla bilgiye global web sitemizden ulaşabilirsiniz.

İşin geleceği

Geleceğin çalışma şekilleri yalnızca verilerden, robotlardan ve algoritmalardan ibaret değil, aslında tamamen insan odaklı. İşin geleceğini ancak insanların gelişip kendi potansiyellerini gerçekleştirebildikleri bir dünya hayal ederek tasarlayabiliriz.

Bizce, anlamlı bir iş herkesin hakkı. Hem kendi çalışanlarımızı hem de gençleri iş hayatının geleceğine uygun bir şekilde hazırlamak için büyük adımlar atıyoruz.

Çalışma hayatının değişen dinamiklerinde herkesin; ister yeni bir alanda kariyer yapmak, isterse de farklı bir çalışma yoluna girmek veya yeniden eğitim hayatına dönmek olsun, yeni becerilerle donatılması için çalışıyoruz.

Tüm bunları yaparak bu değişime uyum sağlayabilmeleri ve amaç odaklı bir şekilde çalışmayı sürdürebilmeleri için herkese destek olmaya çalışıyoruz.

Bu konuyla ilgili daha fazla bilgiye global web sitemizden ulaşabilirsiniz.

Sorumlu iş modeli

Sorumlu iş modelimiz, temel ilkelerimiz ve yaptığımız her şeyin temelini oluşturuyor.

Güçlü değerlerimiz, şeffaf politikalarımız ve standartlarımız yalnızca çalışanlarımızın işlerini doğru yapmalarını sağlamakla kalmıyor, aynı zamanda onları doğru olanı yapmaya da yönlendiriyor.

Unilever bünyesinde herkesin yüksek etik standartlarımızın bir elçisi olmasını bekliyoruz. Çalışanlarımızın hem kendi işlerinde doğruluk, dürüstlük, saygı, sorumluluk ve öncülükten oluşan değerlerimizi yaşattıkları, hem de olası sorunları saptamak konusunda dikkatli ve bu tür durumlarda kendilerini ifade edecek kadar öz güvenli oldukları bir ortam yaratmak istiyoruz.

Tedarik zincirimizin her safhasında pozitif bir etkiye sahip olmayı amaçlıyoruz ve tedarikçiler, dağıtımcılar ve tüm üçüncü taraflarla çalışarak insan hakları, rüşvet ve yolsuzluğu önleme gibi konularda çıtayı yükseltmek için uğraşıyoruz.

Bu konuyla ilgili daha fazla bilgiye global web sitemizden ulaşabilirsiniz.

İnsan haklarına saygı

İnsan hakları evrenseldir ve değişmez. Ancak, dünya hızla değişiyor ve bu değişikliklerden bazıları bazı insan haklarını tehlikeye sokuyor.

Kendi faaliyetlerimiz ve tüm iş ilişkilerimizde yaptığımız her şeyin temelinde uluslararası ortamda tanınan bütün insan haklarına karşı duyduğumuz derin, sarsılmaz bağlılık ve bu haklara verdiğimiz koşulsuz destek yatıyor.

İnsan hakları sorunlarının kökünde yatan sebepleri çözmemiz gerektiğinin farkındayız. Bu, ancak insan haklarını tehlikeye sokan eşitsizlikleri gidererek mümkün olabilir.

Bu konuyla ilgili daha fazla bilgiye global web sitemizden ulaşabilirsiniz.
Başa dön

BİZİMLE BAĞLANTI KURUN

Sürdürülebilir bir gelecek hayalini paylaşan herkesi, bizimle bağlantı kurmaya davet ediyoruz.

BİZE ULAŞIN

Unilever ve uzman ekipler ile temas kurun veya dünyanın dört bir yanında iletişim kurulacak kişileri bulun.

Bize Ulaşın