Geç içerik

Unilever Sürdürülebilir Yaşam Planının 10 Yıllık Yolculuğunun Karnesi

Yayınlandı:

Sürdürülebilir tarım görseli

Unilever olarak, 2010 yılında belirlediğimiz hedefler ile sürdürülebilirliği işimizin merkezine koyarak “Daha iyi bir gelecek yaratmak” için iş yapış şeklimizi değiştirdik. 10 yılın sonunda başardıklarımızı ve gelişmeye açık yönlerimizi tüm şeffaflığı ile sizlerle paylaşmaktan gurur duyuyoruz.

Unilever Sürdürülebilir Yaşam Planı ile şirketimizin büyümesini çevre ayak izimizden ayırırken pozitif sosyal etkimizi artırmak için tüm marka portföyümüzü, ürünlerimizi ve projelerimizi gözden geçirdik. Bu sayede, dünyada bir milyardan fazla insanın sağlık ve refahının geliştirilmesine, şirketin çevresel ayak izinin yarıya indirilmesine ve işi büyütürken milyonlarca insanın geçim kaynaklarının iyileştirilmesine yardımcı olmak için harekete geçtik.

10 yıl boyunca Sürdürülebilir Yaşam Planını uygularken edindiğimiz tecrübeleri göz önünde bulundurarak Türkiye’deki etki ajandamızın odağını kadının güçlenmesi, gençlerin güçlenmesi ve döngüsel ekonominin geliştirilmesi olarak belirledik. Bu doğrultuda ekosistemimizi harekete geçirdik ve markalarımızın desteği ile yaptığımız projeler ile yüz binlerce insanın hayatına dokunduk.

“Unilever Sürdürülebilir Yaşam Planı 10. Yıl Türkiye Raporu”nu inceleyerek; belirlediğimiz hedefler doğrultusunda amacı olan markalarımız ile yürüttüğümüz projelerimiz ve paydaşlarımız ile elele vererek topluma fayda yaratmak için attığımız adımlarımız hakkında detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Son 10 yılda başardıklarımız kadar daha gidilecek yolumuz olduğunu biliyoruz. Gelecekten sorumluyuz ve daha iyi bir geleceği hep birlikte inşa edebileceğimize inanıyoruz.

Unilever Sürdürülebilir Yaşam Planı 10. Yıl Raporu

Unilever Sürdürülebilir Yaşam Planı Raporu - 2020 (PDF 18.52 MB)

Unilever Sustainable Living Plan - 2020 (PDF 18.99 MB)

Başa dön