Geç içerik

UFS ve Reztoran.com iş birliğiyle “Yarının Lezzeti” Girişimi

Yayınlandı:

Unilever Food Solutions, Reztoran.com iş birliğiyle hayata geçirdiği “Yarının Lezzeti” girişimiyle pandemi döneminde restoranlara destek sağladı.

Chef's preparing food

Ev dışı tüketim sektöründe, her iki mutfaktan birine ulaşan Unilever Food Solutions, Reztoran.com iş birliği ile “Yarının Lezzeti” girişimini hayata geçirdi. UFS ve Reztoran.com salgın ilan edilen COVID-19 sebebiyle yaşanan bu alışılmışın dışı günlerde, sosyal mesafeyi korumak adına önlem olarak müşterilerine kapılarını kapatmak zorunda kalan restoranlara destek olmak amacıyla önemli bir adım attı. “Yarının Lezzeti” girişimiyle Reztoran.com üzerinden herhangi bir üyelik bedeli ödemeden dileyen herkesin en sevdiği restoranlardan hediye kartı alarak onlara destek olmasını sağlandı.

Unilever Food Solutions Pazarlama Direktörü Bora Usal “Salgın ile mücadele kapsamında önlem olarak hepimiz evlerimizdeyiz. Pek çok işletme gibi bu dönemde restoranlar da hizmetlerine ara verdi. Biz de bugüne kadar bize mutfaklarını açan ve insanları benzersiz lezzetlerle buluşturan restoranların geleceğine destek vermek ve en çok ihtiyaç duydukları bu dönemde yanlarında olmak amacıyla Unilever Food Solutions olarak Reztoran.com ile bir araya geldik ve “Yarının Lezzeti” girişimini hayata geçirdik. Yarının Lezzeti girişimiyle herkesi Reztoran.com üzerinden bir hediye kartı alarak en sevdikleri restoranlara bugünden destek olmaya çağırdık.

Hediye kartı satın alarak girişimimize destek veren kişileri de her şey eski akışına döndüğünde bir indirimle ödüllendirmek istedik. Biliyoruz ki bu zorlu süreci birbirimize destek olarak en kısa zamanda atlatacağız. Sektördeki paydaşlarımız sevdikleri işi özgürce yapabilsinler diye desteklemeye, ilham vermeye ve onları geliştirmeye devam edeceğiz.” sözleriyle Yarının Lezzeti projesinin yolculuğunu anlattı.

Reztoran.com CEO’su Irmak Dönmez Büyümez ise “Hayata geçirdiğimiz her girişimde amacımız; hem restoranları hem de tüketiciyi hızlı bir şekilde buluşturarak iki tarafa da güvenilir, hızlı ve kolay bir alt yapı sunmak oldu.

Unilever Food Solutions ile başlattığımız “Yarının Lezzeti” girişimi ile, dışarıda yeme içmeyi seven herkese bu alışkanlıklarını hediye kartı sayesinde indirimli sunmayı hedeflerken, bir yandan restoranların finansal açıdan desteğe ihtiyaç duydukları bu dönemde de onların yanında olmayı hedefliyoruz. Restoran sektöründe birçok ilke imza atan Unilever Food Solutions gibi güçlü bir iş ortağı ile attığımız bu adımın hem Türkiye’deki tüketiciler hem de restoran ekonomisi için faydalı olacağına inanıyoruz.” diyerek projenin ekosistemde bulunan her paydaş için faydalı olacak şekilde planlandığına vurguladı.

Türkiye’de cafe ve restoranların geri açılmasıyla 11 Haziran’da sona eren bu proje ile girişime katılan 51 restorana destek sağlandı.

Başa dön