Özgür Kölükfakı

Dondurma, İçecek ve Gıda Kategorilerinden Sorumlu Başkan Yardımcısı, Unilever Türkiye, Rusya, Orta Doğu, Kuzey Afrika, Orta Asya ve Kafkasya, Unilever Türkiye Yönetim Kurulu Üyesi

ÖzgürKölükfakı

Özgür Kölükfakı Ortadoğu Teknik Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra aynı üniversitenin İşletme Bölümü'nde Yüksek Lisans programını tamamladı.

Unilever Türkiye Ailesi'ne 1998 yılında katılan Kölükfakı, 2002'ye kadar pazarlama bölümünde çeşitli markaların Ürün Müdürü olarak görev aldı. 2002-2006 yılları arasında Unilever Fransa ve İngiltere'de Avrupa Bölgesi'nden Sorumlu Ürün Müdürü olarak birçok önemli projede görev ve sorumluluklar üstlendi. Kölükfakı, kısa bir ayrılığın ardından 2008 yılında Unilever Türkiye’ye dönerek sırasıyla Gıda ve Dondurma Pazarlama Direktörlükleri yaptı. 2012-2015 yılları arasında Unilever Rusya, Ukrayna ve Belarus Dondurma, İçecek ve Gıda Kategorilerinden sorumlu Başkan Yardımcılığı ve yönetim kurulu üyeliği; 2015-2019 yılları arasında Unilever İran ve Orta Asya Genel müdürü ve Unilever Türkiye Yönetim Kurulu üyeliği görevlerini yürüttü.

Özgür Kölükfakı, Ocak 2019’dan beri Dondurma, İçecek ve Gıda Kategorilerinden Sorumlu Başkan Yardımcısı Unilever Türkiye, Rusya, Orta Doğu, Kuzey Afrika, Orta Asya ve Kafkasya ve Unilever Türkiye Yönetim Kurulu Üyesidir.

Evli ve 3 çocuk babasıdır.

Bu konuda daha fazla keşif yapın
Başa dön

BİZİMLE BAĞLANTI KURUN

Sürdürülebilir bir gelecek hayalini paylaşan herkesi, bizimle bağlantı kurmaya davet ediyoruz.

BİZE ULAŞIN

Unilever ve uzman ekipler ile temas kurun veya dünyanın dört bir yanında iletişim kurulacak kişileri bulun.

Bize Ulaşın