Melissa Gee Kee

Unilever Türkiye, Orta Asya ve İran İnsan Kaynaklarından Sorumlu Başkan Yardımcısı, Unilever Türkiye Yönetim Kurulu Üyesi

Melissa Gee Kee

Melissa Gee Kee, Kuzey New South Wales, Avusturalya’da doğdu.

Queensland Teknoloji Üniversitesi’nce İnsan Kaynakları Yönetimi okuduktan sonra, Avusturalya’da ayakkabı perakendecisi olarak kariyerine başladı.

Melissa, hem danışman hem de kurum içi çalışan olarak gerek küçük işletmelerde gerekse büyük ölçekli kurumsal firmalarda, İnsan Kaynakları Yönetimini tüm yönleriyle kapsayan 17 yılı aşkın deneyime sahiptir. Japonya, Birleşik Krallık & Avrupa, ABD, Güney Doğu Asya (Endonezya, Tayland, Vietnam, Myanmar, Kamboçya, Laos, Malezya, Singapur, Filipinler), Avusturalya & Yeni Zelanda gibi ülkelerde görev alarak ve dünyanın her yerinden önemli paydaşlarla birlikte çalışarak uluslararası deneyim kazandı.

Beş yıl boyunca Japonya’da çalıştıktan sonra, 2007 yılının başlarında Birleşik Krallık’a taşınan Melissa; 2008 yılında Eğitim Müdürü olarak Unilever ailesine katıldı ve daha sonra Yetenek, Organizasyon ve Kültür alanlarını da dahil ederek faaliyet alanını genişletti. 2011’de, Singapur’da Güney Doğu Asya ve Avustralya bölgesi Liderlik Geliştirme Direktörü olarak atandı ve bu görevinde bölge çapında gerçekleştirilen dijital yeterlilik projelerinde kilit bir rol oynadı.

Küresel olarak 54 ülkede uygulanan, ödüllü ve uluslararası tanınırlığa sahip Dijital Seçilim sürecinin fikir, tasarım ve uygulama süreçlerine liderlik etti. Melissa, 2016’da İnsan Kaynakları Direktörü ve Global İnsan Kaynakları Liderlik Ekibine destek olmak üzere Global İnsan Kaynakları Strateji Direktörü olarak Londra’ya döndü.

Melissa, 1 Ağustos 2018’den beri Unilever Türkiye, Orta Asya ve İran İnsan Kaynaklarından Sorumlu Başkan Yardımcısı ve Unilever Türkiye Yönetim Kurulu Üyesidir.

Evli ve iki çocuk annesidir.

Bu konuda daha fazla keşif yapın
Başa dön

BİZİMLE BAĞLANTI KURUN

Sürdürülebilir bir gelecek hayalini paylaşan herkesi, bizimle bağlantı kurmaya davet ediyoruz.

BİZE ULAŞIN

Unilever ve uzman ekipler ile temas kurun veya dünyanın dört bir yanında iletişim kurulacak kişileri bulun.

Bize Ulaşın