Lilian M. Lee

Tedarik Zincirinden Sorumlu Başkan Yardımcısı ve Yönetim Kurulu Üyesi, Unilever Türkiye, Rusya, Orta Doğu, Kuzey Afrika, Orta Asya ve Kafkasya

Lilian Web

Lilian M. Lee, Eylül 2019 tarihinde Unilever Türkiye, Rusya, Orta Doğu, Kuzey Afrika, Orta Asya ve Kafkasya Tedarik Zincirinden Sorumlu Başkan Yardımcısı olarak atandı.

Urbana-Champaign Illinois Üniversitesi’nden 1991 yılında mezun olan Lilian M. Lee, Yüksek lisansını Endüstri İlişkileri alanında Minnesota Ünivesitesi’nde tamamladı. Lee, 1993 yılında kariyerine Colgate – Palmolive şirketinde başladı. 1993 – 2006 yılları arasında Colgate - Palmolive firmasının Tedarik Zinciri fonksiyonunda çeşitli rollerde çalıştıktan sonra, gıda sektöründe yer alan MARS Snackfood firmasında Uzman Tedarik Zinciri Direktörü görevini üstlendi.

2012 yılında Çikolata Tedarik Zinciri Global Yöneticisi olarak Mondelez firmasının İsviçre ofisinde çalışmaya başlayan Lee, buradaki 4 yıllık tecrübesinin ardından, 2016 yılında Unilever Kuzey Afrika Bölgesi Dondurma, İçecek ve Gıda Kategorileri’nden Sorumlu Başkan Yardımcısı olarak Unilever ailesine katıldı. Lee, 2018 yılında, Unilever Kuzey Afrika Bölgesi Kişisel Bakım ve Güzellik Kategorisi’nden Sorumlu Başkan Yardımcılığı görevine atandı.

Lilian M. Lee, iki çocuk annesidir.

Bu konuda daha fazla keşif yapın

Başa dön

BİZİMLE BAĞLANTI KURUN

Sürdürülebilir bir gelecek hayalini paylaşan herkesi, bizimle bağlantı kurmaya davet ediyoruz.

BİZE ULAŞIN

Unilever ve uzman ekipler ile temas kurun veya dünyanın dört bir yanında iletişim kurulacak kişileri bulun.

Bize Ulaşın