Alan Jope

Alan Jope, Ocak 2019 tarihinde Unilever’in CEO’su olarak atandı. Mevcut görevinin yanı sıra, Mayıs 2019’da düzenlenecek olan Genel Kurul Toplantısında kendisinin İcra Direktörlüğüne atanması teklif edilecek.

ALAN+JOPE+HEADSHOT-990x557

CEO

Unilever kariyerine 1985’te Londra’da başlayan Jope, 14 yıl boyunca Kuzey Amerika’da, ardından 13 yıl boyunca Asya’da görev aldı. 2014 yılından bu yana Unilever’in Kişisel Bakımdan Sorumlu Başkanı ve 2018 yılından itibaren ise, Unilever Güzellik ve Kişisel Bakımdan Sorumlu Başkanı olarak çalışan Jope, 1 Ocak 2019 tarihi itibarıyla CEO görevine atandı.

2009 yılından itibaren Unilever’in Çin ve Kuzey Asya’daki operasyonlarını yürüten Alan Jope, buradaki iş hacminin iki katına çıkarılmasını sağlayarak gelecekteki başarıların da temellerini attı. Kendisi 2011 yılında Unilever Liderlik Ekibi’ne katılmıştır. Daha önce üstlendiği üst düzey yönetici görevleri arasında, Unilever Gıda Liderliği ve Unilever Kuzey Amerika Ev & Kişisel Bakım Başkanlığı yer alıyor. Jope daha öncesinde, İngiltere, Tayland ve ABD’de satış ve pazarlama alanlarında bir çok görev üstlenmiştir.

Jope İskoçya Edinburg Üniversitesi’nden İşletme Lisansı ve onur derecelerine sahiptir. 2001 yılında Harvard Business School’da Genel İşletme Programı’nı tamamlamıştır.

Alan Jope, evli ve üç çocuk babasıdır.

Bu konuda daha fazla keşif yapın
Başa dön

BİZİMLE BAĞLANTI KURUN

Sürdürülebilir bir gelecek hayalini paylaşan herkesi, bizimle bağlantı kurmaya davet ediyoruz.

BİZE ULAŞIN

Unilever ve uzman ekipler ile temas kurun veya dünyanın dört bir yanında iletişim kurulacak kişileri bulun.

Bize Ulaşın