Alan Jope

Alan Jope, Ocak 2019 tarihinde Unilever’in CEO’su olarak atandı.

ALAN+JOPE+HEADSHOT-990x557

CEO

Unilever kariyerine 1985 yılında Londra’da başlayan Alan Jope, 14 yıl boyunca Kuzey Amerika’da, ardından 13 yıl boyunca Asya’da görev aldı. 2014-2018 yılları arasında Unilever’in Kişisel Bakımdan Sorumlu Başkanı, 2018 yılından itibaren ise Unilever Güzellik ve Kişisel Bakımdan Sorumlu Başkanı olarak çalışan Alan Jope, 1 Ocak 2019 itibarıyla CEO görevine atandı.

İngiltere, Tayland ve ABD’de satış ve pazarlama alanlarında bir çok görev üstlenen Alan Jope, 2009 yılından itibaren Unilever’in Çin ve Kuzey Asya’daki operasyonlarını yöneterek, buradaki iş hacminin iki katına çıkarılmasını sağladı ve gelecekteki başarıların temellerini attı. 2011 yılında, Unilever Kuzey Asya Başkanlığına atanarak Unilever Liderlik Ekibi’ne katılan Alan Jope’un daha önce üstlendiği üst düzey yönetici görevleri arasında; Unilever Rusya, Afrika ve Orta Doğu Başkanlığı, Gıda kategorisinde çeşitli global liderlik rolleri ve Unilever Kuzey Amerika Ev & Kişisel Bakım Başkanlığı yer alıyor.

İskoçya Edinburg Üniversitesi’nden İşletme lisansı ve onur derecelerine sahip olan Alan Jope, 2001 yılında Harvard Business School’da Genel İşletme Programı’nı tamamlamıştır.

Alan Jope, evli ve üç çocuk babasıdır.

Bu konuda daha fazla keşif yapın

Başa dön

BİZİMLE BAĞLANTI KURUN

Sürdürülebilir bir gelecek hayalini paylaşan herkesi, bizimle bağlantı kurmaya davet ediyoruz.

BİZE ULAŞIN

Unilever ve uzman ekipler ile temas kurun veya dünyanın dört bir yanında iletişim kurulacak kişileri bulun.