Tarihimiz

Unilever, amaç odaklı bir işletmedir ve sahip olduğumuz bu benzersiz miras, bugün dahi iş yapma biçimimizi şekillendirmektedir.

Hindistan'daki Blue Band reklamının bir kısmı

Sürdürülebilir yaşamı olağan hale getirme

Unilever Arşivleri

Unilever'in tarihi binası Port Sunlight

Unilever'in Birleşik Krallık'taki tarihi merkezi Port Sunlight'ta yer alan Unilever arşivleri, dünya genelindeki en önemli iş kaydı koleksiyonlarından biridir.

1890'lı yıllarda, Level Brothers'ın kurucusu William Hesketh Lever, Victoria dönemi İngiltere'sinde temizlik ve hijyenin popülerleşmesine yardımcı olan devrim niteliğindeki yeni ürünü Sunlight Soap hakkındaki fikirlerini not etti.

Bunu yapmasının amacının “temizliği yaygınlaştırmak; kadınların iş yükünü azaltmak; sağlığı desteklemek ve kişisel cazibeyi artırmak, ürünlerimizi kullanan kişilere hayatın çok daha keyifli ve ödüllendirici olabileceğini göstermek” olduğunu belirtmiştir.

Bu amaç odaklılık ve misyon, her daim Unilever'in kültürünün bir parçası olmuştur. 21. yüzyılda da insanların iyi hissetmesine, iyi görünmesine ve hayattan daha fazla keyif alabilmesine yardımcı oluyor ve işletme olarak amacımız olan sürdürülebilir yaşamı yaygınlaştırma’ yolunda ilerliyoruz.

Geçmişimiz hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için zaman çizelgemizi izleyin.

Başa dön

BİZİMLE BAĞLANTI KURUN

Sürdürülebilir bir gelecek hayalini paylaşan herkesi, bizimle bağlantı kurmaya davet ediyoruz.

BİZE ULAŞIN

Unilever ve uzman ekipler ile temas kurun veya dünyanın dört bir yanında iletişim kurulacak kişileri bulun.