Geç içerik

Toplumsal Etkilerimiz

Unilever'in Kadının Güçlenmesi ilkeleri kapsamında kurulan Birlikte Güçlüyüz Platformu'nun logosu

Birlikte Güçlüyüz

2017 yılında Unilever'in bir girişimi olarak Kadının Güçlenmesi İlkeleri kapsamında kurulan Birlikte Güçlüyüz Platformu, ekosistemimizi harekete geçirmeyi ve tüm paydaşlarımızı dönüştürerek ekosistemimizi harekete geçirmeye» davet etmeyi amaçlar.

Birlikte Güçlüyüz Platfofrmu kadınların, tüm sektörlerde ve her düzeyde, ekonomik yaşamın içinde yer almasını ve güçlenmesini hedefleyen, özel sektörün küresel ve en önemli girişimlerinden biri olan Kadının Güçlenmesi Prensipleri’ni rehber alarak projelerini gerçekleştirir.

Platform ile ilgili daha detaylı bilgi için websitesine ve sosyal medya hesaplarına ulaşabilirsiniz. (BirlikteGüçlüyüz (birliktegucluyuz.org))

Ekosistemimiz

Tedarikçilerimiz, distribütörlerimiz ve müşterilerimizle iş ilişkimizin yanı sıra, Birlikte Güçlüyüz platformumuzda ekosistemimizde bulunan diğer firmalar ile birlikte toplumsal cinsiyet eşitliğive kadınıngüçlenmesi ajandamız için çalışıyoruz. Birlikte Güçlüyüz platformunda bulunan 36 şirket ile birlikte çalışmalarımızı sürdürmeye devam ediyoruz.

Anlatsın QR Code

Markalarımız

Markalarımız ile her zaman toplumsal bir amaç için fayda sağlayabilecek konulara değinmeye devam ediyoruz.

  • Dove Özgüven Projesi
  • Elidor: Kendi Yolumuzda
  • Simple: Siber Zorbalık

Simple

#ZorbalığıBırak: Birbirimize karşı iyi kalpli olmaya var mıyız?

Simple olarak cilt bakımında sergilediğimiz iyi kalpli duruşu, gezegenimiz ve bu gezegeni birlikte paylaştığımız patili dostlarımız için de cesurca ortaya koyuyoruz. Ayrıca gezegenimizin en kalabalık ve en sosyal canlıları olarak, birbirimize karşı olan sorumluluklarımızın da farkındayız. O nedenle iyi kalplilik üzerine kurulu felsefemizin merceğini kendimize de çevirerek siber zorbalık konusuna eğilmeyi bir borç biliyoruz.

Daha fazla bilgi için: https://www.simpleskincare.com/tr/iyi-kalpli-ol/siber-zorba-kampanyasi.html

Simple markasının #zorbalığıbırak isimli kampanyasını anlatan görsel

Elidor

KENDİ YOLUMUZDA

Elidor’un Mart ayında hayata geçirdiği ‘Kendi Yolumuzda’ projesi, hayallerini gerçekleştirme yolculuğunda zorluk yaşayan genç kadınlara destek olmayı, onlara ilham ve cesaret vermeyi hedefliyor. Elidor, Toplum Gönüllüleri Vakfı ve Udemy ile iş birliğine giderek hayata geçirdiği Kendi Yolumuzda projesiyle hayallerine giden yolda karşılaştıkları engelleri aşmaları için binlerce genç kadına yol arkadaşı oluyor.

Proje kapsamında, farklıbranştan 200 genç kadına üniversite eğitimlerinde destek olmak için Elidor & Toplum Gönüllüleri Vakfı Kendi Yolumuzda Gençlik Bursu fonu oluşturuldu. Aynı zamanda, 60.000'den fazla genç kadının yeni beceriler kazanması ve kendini geliştirebilmesi için Udemy eğitimlerine indirimli erişim sağlandı.

Daha fazla bilgi için: https://kendiyolumuzda.com/

Elidor markasının Kendi Yolumuzda projesi için hazırlanmış görsel

Dove

Dove olarak, gençlerin potansiyelini ortaya çıkarmak konusunda herhangi bir tereddüt yaşamaması gerektiğine inanıyoruz. Ancak, bedenlerine duydukları güvensizlik ve fiziksel görünümleri ile ilgili yaşadıkları kaygılar, gençlerin içlerindeki potansiyeli ortaya çıkarmalarına engel oluyor hatta sağlıklarını, arkadaşlıklarını ve okuldaki performanslarını dahi etkiliyor. 10 yılı aşkın süredir, Dove olarak anne-babalara, mentorlara, öğretmenlere ve gençlik liderlerine, bugüne kadar dünya genelinde 20 milyon gence ulaştırdığımız özgüven eğitimleri veriyoruz. Dove Özgüven Projesi, güzelliğin bir endişe değil bir özgüven kaynağı olması gerektiği düşüncesiyle hayata geçti. Özgüven eğitimlerimiz ile dünya çapında 20 milyonu aşkın gence ulaştık, birlikte 20 milyon gence daha ulaşmayı hedefliyoruz. Bu eğitimleri verirken amacımız, yeni neslin dış görünüşü ile barışık olmasını sağlamak ve özgüvenlerini artırmak, böylece kendilerindeki potansiyelin farkına varmalarını sağlamak.

Daha fazla bilgi için: https://www.dove.com/tr/dove-ozguven-projesi.html

Dove markasının yapmış olduğu Özgüven Projesi’ne ait bir görsel
Başa dön