Dünya, daha önce hiçbir zaman hepimizin karşı karşıya olduğu sosyal ve çevresel sorunları bu kadar net görmemişti.

Eyleme geçme ihtiyacı hiçbir zaman bu kadar fazla olmamıştı.

Bize düşen sorumluluğun farkındayız. Amaç odaklı insanlardan ve markalardan oluşan bir şirket olarak sürdürülebilir yaşamı mümkün kılmayı amaçlıyoruz.

Öncü olarak geçirdiğimiz on yıl

2010 yılında Unilever Sürdürülebilir Yaşam Planı’nı (USLP) başlattık; bu plan sürdürülebilirlik ile başarılı bir iş performansının doğrudan bağlantılı olduğunu kanıtlamayı hedefliyordu.

USLP planının uygulandığı on sene içinde dünya çok değişti. Bizi eyleme geçmeye teşvik eden bir takım sorunlar kamuoyunun genelinin de ana gündemi haline geldi. Artık, paydaşlar sürdürülebilirlik hedeflerinin olmasını bir artı olarak değil de; haklı olarak bir zorunluluk olarak görüyorlar.

Bu süreçte çok şey öğrendik tabii. Her zaman her şeyi doğru yapmamış olsak bile, sürdürülebilirlikte öncü olma hedefimize sadık kaldığımıza inanıyoruz; biz amacı olan markaların büyüdüğüne, amacı olan şirketlerin sürdürülebilir olduğuna ve amacı olan insanların gelişerek kendi potansiyellerini %100 olarak ortaya koyabildiklerine inanıyoruz.

Yürüdüğümüz bu yolun hem kendimiz hem de gezegenimiz için en doğru yol olduğuna dair hiçbir şüphemiz yok. Unilever Sürdürülebilir Yaşam Planı’nın bize sağladığı tecrübe sayesinde, tedarikçilerimiz, müşterilerimiz ve tüketicilerimizle birlikte daha iyi bir gelecek inşa etmek amacıyla hep birlikte harekete geçiyoruz.

Toplum ve gezegenimiz ile yeni bir anlaşma

Artık şirketimizi ve iş yapış şeklimizi yeni ufuklara taşımak istiyoruz. Kurumsal Unilever Compass stratejimiz bu isteğimizi nasıl gerçeğe dönüştüreceğimizi çok net bir şekilde ortaya koyuyor.

Unilever Compass paydaşlarımıza hizmeti, yaptığımız her şeyin merkezine koyuyor.

İnsan haklarına duyduğumuz saygının tartışılmaz önemini pekiştiriyor. Günümüzün en önemli sorunlarını çözmek için iddialı eylem programları ortaya koyuyor; markalarımızın gücünden ve etkisinden yararlanarak, zamanla yarışan hedeflerimizi gerçekleştirerek pozitif değişimi sürdmeyi hedefliyoruz.

Vizyonumuzu eyleme dönüştürüyoruz

Gezegenimizde ve toplumumuzda kalıcı, pozitif, gerçek bir fark yaratacak ölçeğe ve imkana sahibiz. Değişiyoruz, eyleme geçiyoruz ve eylemde bulunan diğer paydaşları da destekliyoruz.

Ele aldığımız sorunlar hakkında daha fazla bilgi edinin.Gezegenimizi daha yaşanabilir kılmak için harekete geçeceğiz. İklim için harekete geçeceğiz. Doğayı koruyacağız ve iyileştireceğiz. Atıktan arındırılmış bir dünya kuracağız.

Daha adil ve daha kapsayıcı bir dünya için emek sarf edeceğiz. Yürüttüğümüz her faaliyette eşitliği, kültürel çeşitliliği ve kapsayıcılığı göz önünde bulunduracağız. Yaşam standartlarını yükseltmek ve insanları geleceğin çalışma şekillerine hazırlamak için Unilever olarak harekete geçeceğiz.

Tüm bunları yaparken, tek tek insanlarımızın sağlık ve esenliğini iyileştireceğiz. Kuruluşumuzdan beri olduğu gibi, markalarımız bu çabanın merkezinde yer alacak.

Bunun inanılmaz bir fark yaratacağına eminiz. Harekete geçmenin önündeki en büyük engelin tek bir şirketin kendi başına gerçekleştirebileceklerinin sınırlı olmasının farkındayız. Şirket olarak bütün potansiyelimizi ve gücümüzü ortaya koymayı taahhüt etmenin yanı sıra, daha iyiye gitmek için diğer paydaşlarımızla beraber çalışmaya da hazırız.

Pozitif etki yaratabileceğimizi düşündüğümüz fırsatların pek çoğu, hali hazırda değer zincirimizde olan ve ilişki içerisinde olduğumuz topluluklarda yatıyor. Bu yüzden ilk adımımız, Unilever'in bütün gücünü ve ölçeğini kullanarak birlikte çalıştığımız paydaşlarımızın ve faaliyette bulunduğumuz ekonomilerin iş yapma şekillerini ve politikalarını olumlu yönde etkilemek.

Çünkü, daha adil ve daha kapsayıcı bir toplum ve sağlıklı bir gezegen hayal eden herkes için mesajımız çok net: Boşa harcayacak zamanımız yok. Haydi hep beraber harekete geçelim.

Harekete geçin ve vizyonumuzu gerçeğe dönüştürmemize yardımcı olun.

Başa dön

BİZİMLE BAĞLANTI KURUN

Sürdürülebilir bir gelecek hayalini paylaşan herkesi, bizimle bağlantı kurmaya davet ediyoruz.

BİZE ULAŞIN

Unilever ve uzman ekipler ile temas kurun veya dünyanın dört bir yanında iletişim kurulacak kişileri bulun.

Bize Ulaşın