Geç içerik

Unilever Türkiye Yer değiştir


Özgür Kölükfakı

Özgür Kölükfakı

Dondurma, İçecek & Gıda Kategorilerinden Sorumlu Başkan Yardımcısı ve Yönetim Kurulu Üyesi, Unilever Türkiye, Rusya, Orta Doğu, Kuzey Afrika, Orta Asya ve Kafkasya

Ocak 2019 tarihinde, Unilever Türkiye, Rusya, Orta Doğu, Kuzey Afrika, Orta Asya ve Kafkasya Dondurma, İçecek ve Gıda Kategorilerinden Sorumlu Başkan Yardımcılığı görevine atanan Özgür Kölükfakı, Unilever’deki kariyerine 1998 yılında başladı. 2002 yılına kadar Pazarlama bölümünde çeşitli markaların Ürün Müdürü olarak görev alan Kölükfakı, 2002-2006 yılları arasında Unilever Fransa ve İngiltere'de Avrupa Bölgesi'nden Sorumlu Ürün Müdürü olarak birçok önemli projede çeşitli görev ve sorumluluklar üstlendi.

Kariyerine kısa bir süre farklı bir sektörde devam eden Özgür Kölükfakı, 2008 yılında yeniden Unilever Türkiye’ye dönerek sırasıyla Gıda ve Dondurma Pazarlama Direktörü olarak görev yaptı. Kölükfakı, 2012-2015 yılları arasında Unilever Rusya, Ukrayna ve Belarus Dondurma, İçecek ve Gıda Kategorilerinden Sorumlu Başkan Yardımcılığı ve Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini yürüttü. 2015 yılında Unilever Türkiye Yönetim Kurulu Üyesi olarak atanan Kölükfakı, 2015-2019 yılları arasında Unilever İran ve Orta Asya Genel Müdürü olarak görev aldı.

Ortadoğu Teknik Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği bölümü mezunu olan Kölükfakı, yüksek lisans eğitimini aynı üniversitenin İşletme Bölümü'nde tamamladı.

Özgür Kölükfakı, evli ve 3 çocuk babasıdır.