Geç içerik

Mustafa Seçkin

Sürdürülebilirlik Mustafa Seçkin

Unilever Orta Doğu ve Türkiye Kişisel Bakım Genel Müdürü ve Unilever Türkiye Ülke Başkanı

Unilever Orta Doğu ve Türkiye Kişisel Bakım Genel Müdürü ve Unilever Türkiye Ülke Başkanı Mustafa Seçkin, kariyerine 1989 yılında Unilever Pazarlama departmanında başladı. Tüm gıda kategorileri ve marka gruplarında çalışan Seçkin, 2000 yılında Polonya'da bulunan Bölgesel İnovasyon Merkezi’nin Direktörlüğüne atandı. 2002-2007 yılları arasında Afrika, Orta Doğu ve Türkiye Bölgesi Knorr Marka Geliştirme Direktörlüğü görevini yürüttü.

Mustafa Seçkin, Şubat 2007 yılında Türkiye Gıda Pazarlamadan Sorumlu Başkan Yardımcısı ve Unilever Türkiye Yönetim Kurulu Üyesi olarak atandı. 2016 itibarıyla Unilever NAMETRUB Bölgesi (Türkiye, Orta Asya, Kafkasya, Kuzey Afrika, Orta Doğu ve Rusya) İçecek ve Dondurma Kategorilerinden Sorumlu Başkan Yardımcısı ve Unilever NAMETRUB Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapan Seçkin, 2017 yılında Gıda Kategorisinin de sorumluluğunu üstlendi. 2019 ve 2022 yılları arasında Unilever Türkiye, Orta Asya ve İran Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı yürüttü.

1 Temmuz 2022 tarihinde Unilever’in küresel Compass Organizasyonu yapılanması doğrultusunda Unilever Orta Doğu ve Türkiye Kişisel Bakım Genel Müdürü ve Unilever Türkiye Ülke Başkanlığı görevine atanan Mustafa Seçkin, kurumsal sorumluluklarının yanı sıra eşitlik, çeşitlilik ve dahiliyetçilik ajandasının savunucusudur.

Mustafa Seçkin’in sürdürülebilir ve kapsayıcı bir küresel ekonomiyi sağlamayı hedefleyen Birleşmiş Milletler Global Compact Türkiye Ulusal Ağı’na Başkanlık yaptığı 2016-2019 döneminde Global Compact Türkiye,Türk iş dünyasının üst düzey liderlerine 'Kadını Güçlendirme İlkeleri' rehberini kazandırmıştır. Mustafa Seçkin, Global Compact Türkiye Yönetim Kurulu Üyesi olarak aktif görevini sürdürmektedir.

Eylül 2020 tarihinde Dutch Business Association Türkiye (DBA Türkiye) Yönetim Kurulu Üyesi olarak seçilen Seçkin, aynı zamanda Uluslararası Yatırımcılar Derneği’nde (YASED) Yönetim Kurulu Üyesidir.

Mustafa Seçkin, Galatasaray Lisesi ve Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümü mezunudur.

Başa dön