Geç içerik

Unilever Türkiye Yer değiştir


Melissa Gee Kee

Melissa Gee Kee

İnsan Kaynaklarından Sorumlu Başkan Yardımcısı, Unilever Türkiye, Orta Asya ve İran; Unilever Türkiye Yönetim Kurulu Üyesi

Melissa Gee Kee, 1 Ağustos 2018 itibarıyla Unilever Türkiye, Orta Asya ve İran İnsan Kaynaklarından Sorumlu Başkan Yardımcısı ve Unilever Türkiye Yönetim Kurulu Üyesi olarak atandı.

Kuzey New South Wales, Avusturalya doğumlu olan Melissa Gee Kee, Queensland Teknoloji Üniversitesi’nde İnsan Kaynakları Yönetimi okuduktan sonra, Avusturalya’da ayakkabı perakendecisi olarak kariyerine başladı. Hem danışman, hem de kurum içi çalışan olarak gerek küçük işletmelerde gerekse büyük ölçekli kurumsal firmalarda, İnsan Kaynakları yönetimini tüm yönleriyle kapsayan 17 yılı aşkın uluslararası deneyime sahip olan Melissa Gee Kee; Japonya, Birleşik Krallık & Avrupa, ABD, Güney Doğu Asya (Endonezya, Tayland, Vietnam, Myanmar, Kamboçya, Laos, Malezya, Singapur, Filipinler), Avusturalya & Yeni Zelanda gibi ülkelerde görev alarak dünyanın her yerinden önemli paydaşlarla birlikte çalıştı.

Beş yıl boyunca Japonya’da çalıştıktan sonra, 2007 yılının başlarında Birleşik Krallık’a taşınan Melissa Gee Kee, 2008 yılında Eğitim Müdürü olarak Unilever ailesine katıldı ve daha sonra “Yetenek, Organizasyon ve Kültür” alanlarını da sorumluluklarına dahil ederek faaliyet alanını genişletti.

Melissa Gee Kee, 2011’de, Singapur’da Güney Doğu Asya ve Avustralya bölgesi Liderlik Geliştirme Direktörü olarak atandı ve bu görevinde bölge çapında gerçekleştirilen dijital yeterlilik projelerinde kilit bir rol oynadı. Küresel olarak 54 ülkede uygulanan, ödüllü ve uluslararası tanınırlığa sahip Dijital İşe Alım sürecinin fikir, tasarım ve uygulama süreçlerine liderlik etti. Melissa Gee Kee 2016 yılında, Global İnsan Kaynakları Liderlik Ekibine destek olmak üzere, Global İnsan Kaynakları Strateji Direktörü olarak Londra’ya döndü.

Melissa Gee Kee, evli ve iki çocuk annesidir.