Geç içerik

Unilever Türkiye Yer değiştir


Kamuran Uçar

Kamuran Uçar

Unilever Orta Asya ve İran Genel Müdürü, Unilever Türkiye Yönetim Kurulu Üyesi

Mart 2019 itibarıyla Unilever Orta Asya ve İran Genel Müdürü olarak atanan Kamuran Uçar, Unilever’deki kariyerine 1999 yılında başladı. 2002-2007 yılları arasında Omo Ürün Müdürü görevini üstlendikten sonra, 2007’de Ev Temizlik ve Çamaşır Yumuşatıcısı kategorilerinde Afrika, Orta Doğu ve Türkiye bölgelerinden sorumlu Kategori Direktörü olarak atandı.

Bu görevini takiben, 2009 yılında Çamaşır Bakım Kuzey Afrika, Ortadoğu ve Türkiye Kategori Direktörlüğü görevini üstlenen Uçar, 2011’de Çamaşır Bakımı Kategorisinde Güney Afrika ve NAMET (Kuzey Afrika, Orta Doğu ve Türkiye) bölgelerinden sorumlu Kategori Başkan Yardımcısı olarak atandı ve Güney Afrika & Türkiye’deki kategori ekiplerine liderlik yaptı. Kamuran Uçar, bu dönem içerisinde aynı zamanda Unilever Global Çamaşır Kategori liderlik ekibinde yer aldı.

Kamuran Uçar, 2016 yılında Unilever Türkiye Yönetim Kurulu Üyesi olarak atandı ve 2016-2018 yılları arasında Unilever Türkiye, Rusya, Orta Doğu, Kuzey Afrika, Orta Asya ve Kafkasya Ev Bakım Kategorisi, Unilever Türkiye Ev ve Kişisel Bakım Kategorileri Başkan Yardımcılığı görevlerini yürüttü.

1974 Diyarbakır doğumlu Kamuran Uçar, Orta Doğu Teknik Üniversitesi Kimya Mühendisliği bölümü yüksek lisans mezunudur.

Kamuran Uçar, evli ve 2 çocuk annesidir.