Geç içerik

Hein Schumacher

Hein Schumacher, Temmuz 2023 tarihinde Unilever’in CEO’su olarak atandı. 190 ülkede faaliyet gösteren ve her gün 3,4 milyar insana hizmet veren ve dünyanın en büyük ve en geniş coğrafi çeşitliliğe sahip tüketim malları şirketlerinden birine liderlik etmekten sorumludur.

Hein Schumacher

CEO

Hein, tüketim malları sektöründe başarılı bir geçmişi olan küresel bir iş lideridir.

Ocak 2018'den Mayıs 2023'e kadar 40'ı aşkın ülkede faaliyet gösteren ve 100'ü aşkın ülkeye ürün satan 11 milyar €'luk bir işletme olan Royal FrieslandCampina'nın CEO'luğunu yapmıştır. Bu süre zarfında,şirketi daha yoğun odaklı, büyümeye önem veren ve sürdürülebilir bir işletmeye dönüştürmek için kayda değer portföy ve organizasyon değişiklikleri gerçekleştirmiştir. Hein, CEO olarak görevlendirilmesinden önce üç yıl boyunca Royal FrieslandCampina'ın Finans Direktörü pozisyonunda görev almıştır.

Royal FrieslandCampina'ya katılmadan önce ise on yılı aşkın bir süre boyunca H.J. Heinz'da çalışmıştır. Hein, 2008 yılında Baş Strateji Sorumlusu pozisyonuna getirilmiş, 2011 yılında da Heinz Çin'e Başkan ve CEO olarak atanmıştır. 2013 yılında Kraft Heinz'ın Asya Pasifik Bölgesi Başkan Yardımcısı olarak atanmış, Çin, Endonezya, Hindistan, Japonya ve Okyanusya'yı kapsayan iş kolunda gerçekleştirilen başarılı bir dönüşüme liderlik etmiştir.

Hein, kariyerinin başlarında Royal Ahold NV'de Asya ve Orta Amerika Kurumsal Kontrolörü pozisyonunda finans uzmanı olarak çalışmış, Unilever'deki kariyerine ise Finans Müdürü olarak başlamıştır. Bu görevleri süresince Almanya ve Hollanda'da çalışmıştır.

Hein, Ekim 2022'den CEO olarak atanmasına kadar Unilever'de Bağımsız Yönetim Kurulu Üyeliği yapmıştır.Ocak 2021'den Ekim 2022'ye kadar ise C&A AG'nin Denetim Kurulu üyeliği görevini üstlenmiştir.

Hein, Amsterdam Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümü yüksek lisans mezunudur.

Evli ve üç çocuk babasıdır.

Geçmişi

  • 2023: Unilever PLC'nin CEO’su olarak atanmıştır
  • 2022: Unilever PLC'nin Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi ve Unilever'in Denetim Komitesi Üyesi olarak atanmıştır
  • 2018 — 2023: Royal FrieslandCampina İcra Kurulu Başkanı
  • 2015 — 2018: Royal FrieslandCampina Finans Direktörü
  • 2003 — 2014: Kraft Heinz Foods Company'de çeşitli üst düzey yönetim/icra pozisyonları
  • 2001 — 2003: Ahold NV'de Kurumsal Kontrolör, Asya ve Orta Amerika
Başa dön