Geç içerik

Ebru Gürdemir

Sürdürülebilirlik Ebru Gürdemir

Unilever Türkiye ve Orta Doğu Kişisel Bakım Hukuk Başkanı & Unilever Türkiye, Orta Asya ve İran Hukuk Lideri

Kariyerine birçok farklı hukuk firmasında çalışarak başlayan Ebru Gürdemir, 2001 yılında Colgate-Palmolive firmasına geçiş yaparak 2010 yılına kadar farklı pozisyonlarda görev aldı. Önce Türkiye, Asya, Belarus & Kafkasya’nın Hukuk Direktörü, sonrasında ise İsviçre’de Kişisel Bakım Ürünleri Avrupa Birliği Bölümü Hukuk Direktörü olarak kariyerine devam etti.

British American Tobacco firmasında bir yıl süreyle Hukuk & Güvenlik Direktörü olarak görev aldıktan sonra, 2011 yılında Tetra Pak’a katılarak Cluster Leader Legal Affairs rolü ile Orta Doğu ve Afrika bölgesi sorumluluğunu üstlendi.

30 Eylül 2020 tarihi itibarıyla ‘Unilever Türkiye, Orta Doğu, Kuzey Afrika, Orta Asya ve Kafkasya Hukuktan Sorumlu Başkan Yardımcısı olarak yeni görevine başlayan Ebru Gürdemir, farklı sektörlerde ve geniş coğrafyalarda edindiği 29 yıllık tecrübesiyle beraber Unilever’e katılmasının ardından, 1 Temmuz 2022 tarihinde Unilever’in küresel Compass Organizasyonu yapılanması doğrultusunda Türkiye ve Orta Doğu Kişisel Bakım Kategorisi Hukuk Başkanı ve Türkiye, Orta Asya ve İran Hukuk Lideri olarak görevine devam ediyor.

Ebru Gürdemir, 9 Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu.

Başa dön