Geç içerik

Unilever Türkiye Yer değiştir


Alper Eroğlu

Alper Eroğlu

Güzellik ve Kişisel Bakım Kategorisinden Sorumlu Pazarlama Direktörü, Unilever Türkiye, Orta Asya, Kafkasya, İran; Unilever Türkiye Yönetim Kurulu Üyesi

Alper Eroğlu, Mart 2019 tarihinde Unilever Türkiye, Orta Asya, Kafkasya ve İran, Güzellik ve Kişisel Bakım Kategorisinden Sorumlu Pazarlama Direktörü ve Unilever Türkiye Yönetim Kurulu Üyesi olarak atandı.

2005 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi ve University of California San Diego’dan Ekonomi ve Finans lisans derecesi ile mezun olan Eroğlu, Unilever’deki kariyerine 2005 yılında Algida Pazarlama ekibinde başladı. Alper Eroğlu, 2008-2015 yılları arasında, Unilever İtalya ve İngiltere’de bölgesel ve global olarak çeşitli görev ve sorumluluklar üstlendi. Axe, Rexona ve Magnum gibi ikonik markaların global medya ve dijital iletişim stratejilerinin belirlenmesi konusunda çok uluslu ekiplere liderlik etti.

2015 yılında Türkiye’ye dönen Eroğlu, önce Ev Temizlik ve Çamaşır Kategorisi, sonrasında ise Güzellik ve Kişisel Bakım Kategorisinde Pazarlama Direktörü olarak görev yaptı.

1983 Giresun doğumlu Alper Eroğlu, Bilgi Üniversitesi Pazarlama İletişimi Yüksek Lisans Programı Marka Okulu’nda Öğretim Üyesidir ve Yönetici Koçluğu yapmaktadır.