Geç içerik

Unilever yeni AI-destekli yetenek platformunu hayata geçiriyor

Yayınlandı:

Ortalama okuma süresi: 2 dakika

Unilever, organizasyondaki kişiselleştirilmiş açık fırsatları tanımlamak üzere, bir AI-destekli platformu kullanarak, çalışanların kariyerlerinin sınırlarını zorlamalarına yardımcı olan, yeni şirket içi online yetenek platformu FLEX Experiences'ın hayata geçirildiğini duyurdu.

Flex logo

Unilever, ekiplerini, hayat boyu eğitim ile yetenek yaratmaya ve daima gelişmeye devam etmeye teşvik ediyor. Platforma erişen Unilever çalışanları, belli bir zaman ayırarak, projeler üzerinde çalışabilecek, mevcut becerilerindeki uzmanlık düzeylerini artırabilecek veya yeni beceriler ve deneyimler inşa edebilecek. AI'nin gücünden faydalanan çalışanlara, kendi profillerine ve hedeflerine uygun fırsatlar önerilecek. Çalışanların her alanda global olarak açılan tüm fırsatları görebilmeleri sayesinde, şirketin yetenek geliştirme yöntemi bu şekilde daha da demokratikleşecek ve şeffaflaşacak.

Bu teknoloji, Unilever ile yakın temas halinde çalışan İsrail kökenli Gloat'un yeni şirketi InnerMobility tarafından desteklenmekte. Geçtiğimiz yıl içinde, platform 90+ ülkede 20,000'den fazla Unilever çalışanı ile denendi ve sadece son iki ayda 60,000+ saate ulaşarak, çalışan bağlılığını ve memnuniyetini artırdı. Platformun tam olarak hayata geçirilmesinin 2020'yi bulması bekleniyor.

Unilever İK'den Sorumlu Başkan Yardımcısı Jeroen platformu şöyle anlatıyor: “FLEX Experiences ile Unilever olarak, işin geleceğini yeniden tanımlıyoruz. En iyi yetenekleri kendine çeken ve çalışanların içinde tutku ve kararlılık uyandıran esnek, ağ ile bağlı, çeşitli ve kapsayıcı bir organizasyon yaratıyoruz. Bu, bizim öncü bir kültürü destekleme vizyonumuzun bir parçası. Hem şirket içinde hem de şirket dışında en iyi becerilere ve iş fikirlerine hızla erişim sağlamak için yeni iş yapma yollarını destekliyoruz.

FLEX Experiences, insanların organizasyondaki fırsatları görmesine yardımcı oluyor ve böylece esnek bir şekilde yeni beceriler ve deneyimler kazanmalarını sağlıyor. Çalışanlarımızın, iş unvanlarından çok daha fazlası olduğuna inanıyoruz. Çalışanlarımız ne kadar gelişirse, işimiz de o kadar gelişir. ”

Gloat CEO'su Ben Reuveni ise şu yorumda bulunuyor: “Günümüzün rekabetçi iş gücünde, organizasyon içi mobilite yani hareket kabiliyeti kritik bir misyon. Çalışanların %94'ü, kariyerlerine yatırım yapan bir şirkette daha uzun süre çalışacaklarını belirtiyor ve bu durum da, InnerMobility'yi organizasyonun büyümesinde mutlak bir araç haline getiriyor. Son 12 aydır, Unilever ve Unilever Foundry ile, çalışanların şirket içinde kariyerlerini inşa etme, potansiyellerini ortaya çıkarma ve gelişme şeklinde bir devrim yaratacak bir platform üzerinde çalışıyoruz. İnsanların bir çok deneyim seçeneğini görmesine yardımcı oluyoruz. FLEX Experiences'in globale adaptasyon sürecinde, Unilever'i desteklemeye devam edeceğiz."

Başa dön