Geç içerik

‘Güvenilir Eller’ hedefi ikiye katladı!

Yayınlandı:

Ortalama okuma süresi: 2 dakika

Güvenilir Eller Gıda Güvenliği Online Eğitim projesinde, 1 yılda 10.000 şef gıda güvenliği eğitimi almaya başladı!

Samim Saner ve Önder Arsan

Ev dışı gıda sektöründe her iki işletmeden birine ulaşan Unilever Food Solutions, şeflerin gıda güvenliği alanındaki beklentilerini karşılamak amacıyla Gıda Güvenliği Derneği iş birliğiyle başlattığı ‘Güvenilir Eller’ gıda güvenliği eğitim projesinde, ilk yılın sonunda 5 bin hedefini ikiye katlanarak, 10 bin şef gıda güvenliği eğitimi almaya başladı.

Türkiye genelinde 74 şehirden 10 bin şef ilk yılın sonunda gıda güvenliği eğitimi almaya başladı. 6 binden fazla şef ise eğitimleri tamamlayarak Gıda Güvenliği Derneği onaylı sertifika almaya hak kazandı.

Unilever Food Solutions Türkiye, Orta Asya ve İran Genel Müdürü Önder Arsan Güvenilir Eller projesi için yaptığı değerlendirmede, “Unilever Food Solutions olarak, TNS araştırma şirketiyle gerçekleştirdiğimiz ‘Türkiye Şef Araştırması’na katılan şeflerin %80’inin ‘Gıda Güvenliği’ alanında eğitim almayı en öncelikli ihtiyacı olarak tanımladı. En önemli iş ortağımız şeflerden aldığımız bu değerlendirmeyle harekete geçtik. Gıda Güvenliği Derneği işbirliğiyle Türkiye’nin ilk ve tek online gıda güvenliği eğitim-sertifika programı ‘Güvenilir Eller’ projesini geçtiğimiz yıl başlattık. Amacımız online platform üzerinden Türkiye genelindeki tüm şeflerin bu eğitim içeriğine kolayca ulaşmasını sağlamaktı.

Gıda Güvenliği Derneği tarafından içeriği oluşturulan ve beş modülden oluşan online eğitim programıyla, gıda güvenliği konusunda temel bilgileri şeflerimize veriyoruz. Eğitimi tamamlayan şeflerimize isimlerine özel Türkiye Gıda Güvenliği Derneği onaylı sertifikalarını adreslerine gönderiyoruz. Bugüne kadar Türkiye genelinde 74 şehirden, 10 bin şefimiz guvenilireller.com’a kayıt olarak eğitimlere başladı.

Projemizde hedeflerin ileri taşınmasında sektör temsilcilerinin desteği ve sahiplenmesi çok önemli görüyoruz. Geçen yıl projeye başlarken hedefimizi, üç yılda ülkemizin dört bir yanındaki 30.000 şefimizin gıda güvenliği eğitimini tamamlayarak sertifika almalarını sağlamak olarak açıklamıştık. Sektör meslek birliklerinin projeye desteğiyle birlikte hedefi bir yıl için 36.500 şefin online gıda güvenliği eğitimi alması olarak güncelledik.”

Samim Saner, Gıda Güvenliği Derneği Başkanı ise “Ev dışı tüketim sektöründe çalışan herkesin, müşterilerinin tüketimine sunulan gıdaların güvenliğini sağlamakla yükümlülüğü bulunuyor. Gıdalardaki risk faktörlerinin göz önünde bulundurularak müşteriye ulaştırılmadan önce gerekli tedbirlerin alınması gerekiyor. ‘Güvenilir Eller’ eğitimleri, şeflerde gıda güvenliği konusunda farkındalık yaratmayı ve bilgi açığını kapatmayı hedefleyen bir proje. Güvenilir Eller online eğitimleri için fiziksel ve kimyasal tehlikeler, temizlik, üretim güvenliği, çapraz bulaşma ve HACCP uygulamaları başlıklarında içerikler oluşturduk. Eğitimi tamamlayan şeflerimize isimlerine özel Türkiye Gıda Güvenliği Derneği onaylı sertifikalarını gönderiyoruz.”

www.guvenilireller.com

ilgi için: Ayşegül Kulu / Ünite İletişim (533) 383 58 95

aysegul.kulu@unite.com.tr; www.unite.com.tr

UFS Güvenilir Eller logo
Başa dön