6.000 Şefin Güvenilir Elleri!

Ev dışı gıda sektöründe her iki işletmeden birine ulaşan Unilever Food Solutions, şeflerin gıda güvenliği alanındaki beklentilerini karşılamak amacıyla Gıda Güvenliği Derneği işbirliğiyle başlattığı ‘Güvenilir Eller’ gıda güvenliği eğitimlerinde ilk 6 aylık dönem tamamlandı. Türkiye’nin ilk ve tek online Gıda Güvenliği Eğitim Programı’nda ilk 6 ayda, 6 bin şef gıda güvenliği eğitimine başladı.

Turkey UFS GuvenilirEller Logo

Unilever Food Solutions, geçen yıl bağımsız bir araştırma şirketiyle gerçekleştirdiği Türkiye Şef Araştırmasına katılan şeflerin %80’inin ‘Gıda Güvenliği’ alanında eğitim almayı en önemli ihtiyacı olarak tanımlamasının ardından harekete geçti. Şeflerden alınan bu değerlendirmeyle yola çıkan Unilever Food Solutions’ın, Mayıs 2016’da başlattığı ‘Güvenilir Eller’ gıda güvenliği online eğitim programında ilk 6 aylık dönem tamamlandı.

Her boyutta işletmeye gıda güvenliği bilincini taşımayı amaçlayan Güvenilir Eller projesinde, online eğitimleri tamamlayan şeflere Gıda Güvenliği Derneği onaylı isme özel sertifika gönderiliyor. Bugüne kadar yaklaşık 6 bin şef guvenilireller.com’a kayıt olarak eğitimlere başladı. İlk 6 aylık dönemde 2.700’den fazla şefe Gıda Güvenliği Derneği onaylı sertifika gönderimi yapıldı.

Gıda Güvenliği Derneği tarafından içeriği hazırlanan ve her konu için farklı beş modülden oluşan online eğitim programıyla, gıda güvenliği konusunda temel bilgileri şeflerimize veriliyor. Eğitim başlıkları, fiziksel ve kimyasal tehlikeler, temizlik, üretim güvenliği, çapraz bulaşma ve HACCP uygulamalarından oluşuyor.

Güvenilir Eller projesine tüm Türkiye’den şeflerin yoğun ilgi gösterdiğini belirten Unilever Food Solutions Türkiye, Orta Asya ve İran Genel Müdürü Önder Arsan “Türkiye’nin ilk ve tek online gıda güvenliği eğitim-sertifika programı ‘Güvenilir Eller’ projemize, ilk yıl 5.000 şefimizin ve 3 yılın sonunda da 30.000 şefimizin gıda güvenliği eğitimini tamamlayarak sertifikalarını almalarını sağlamayı hedefleyerek başlamıştık. Şu anda ilk yıl hedefimize 6 aylık dönemde yaklaştık. Türkiye genelinden eğitim için 6 bin şefimiz kayıt yaptırdı, 5 videoluk eğitimleri tamamlayanların oranı ise %50’in üzerinde” dedi.

‘Güvenilir Eller’ Gıda Güvenliği Eğitim Programı hakkından detaylı bilgiye www.ufs.com adresinden ulaşabilirsiniz.

Bilgi için: Ayşegül Kulu / Ünite İletişim (533) 383 58 95

aysegul.kulu@unite.com.tr; www.unite.com.tr

Bu konuda daha fazla keşif yapın

Başa dön

BİZİMLE BAĞLANTI KURUN

Sürdürülebilir bir gelecek hayalini paylaşan herkesi, bizimle bağlantı kurmaya davet ediyoruz.

BİZE ULAŞIN

Unilever ve uzman ekipler ile temas kurun veya dünyanın dört bir yanında iletişim kurulacak kişileri bulun.

Bize Ulaşın