Unilever UNICA & İran Genel Müdürü; Özgür Kölükfakı

Unilever Türkiye’de 1998 yılından bu yana çeşitli üst düzey yurt içi ve yurt dışı sorumluluklar üstlenen Özgür Kölükfakı, UNICA (Unilever Orta Asya) ve İran Bölgesi Genel Müdürü olarak görev yapmaya başladı. Kölükfakı, Unilever Türkiye Yönetim Kurulu’na da girdi.

Unilever bünyesinde farklı kategorilerde ve bölgelerde 15 yıllık pazarlama, ve yönetim deneyimine sahip bulunan Özgür Kölükfakı, şirketin UNICA (Unilever Orta Asya) ve İran Bölgesi Genel Müdürü olarak atandı. Kölükfakı yeni görevinde, Orta Asya ve Kafkasya bölgelerinde yer alan, Azerbaycan, Gürcistan, Türkmenistan, Tacikistan, Özbekistan, Kazakistan ve Kırgızistan’ı kapsayan UNICA’nın çalışmalarını, İstanbul’da bulunan Unilever Türkiye merkez ofisinden yürütecek.

Özgür Kölükfakı, yeni görevine ilişkin yaptığı değerlendirmede, “Fırsatlarla dolu bu coğrafyayı yöneteceğim ve böyle bir takımın parçası olacağım için heyecanlıyım. Bu bölgede şimdiye sürdürülebilir büyüme elde ettik. Bu, bizim kesinlikle korumamız gereken güçlü bir yönümüz. Bu başarılı mirasa dayanarak, işimizde rekabete dayalı, karlı, sorumlu ve istikrarlı büyümeye hız kazandırmak için karşımıza çıkacak fırsatları en iyi şekilde değerlendireceğimize eminim” dedi.

Unilever, dünyanın lider işverenleri arasında

Dünyanın lider işverenlerinden biri olan Unilever, lider yetiştirme imkanlarını ve uluslar arası iş deneyimini birleştirerek, çalışanlarına global bir kariyere sahip olma fırsatı sunuyor. Kurum değerlerine ve sürdürülebilirlik kavramına bağlılığını paylaşan liderler yetiştirmek için bir lider gelişim stratejisi uyguluyor.

2014 yılında iş dünyasının önemli platformlarından LinkedIn’de tüm sektörlerde en çok tercih edilen ilk 3 işveren arasına giren Unilever, LinkedIn’in tüm dünyadaki en çok aranılan hızlı tüketim ürünleri işvereni seçildi.

Unilever, 2014'ün Nisan ayında Hay Group tarafından Liderlik Geliştirme alanında 18 bin profesyonelin oylamasıyla yapılan araştırmada ise Türkiye’nin 1 numaralı şirketi olmayı başardı. Ayrıca 2014'ün Nisan ayında Realta tarafından 18 bin üniversite öğrencisiyle yapılan “En Gözde Şirketler” araştırmasında, dört yıldır sürdürdüğü hızlı tüketim sektörü liderliğine tüm sektörler içinde birincilik unvanını da ekledi.

Özgür Kölükfakı kimdir?

1973 doğumlu Özgür Kölükfakı, 1995 yılında Ortadoğu Teknik Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra, 1998’de aynı üniversitenin İşletme Bölümü’nde Yüksek Lisans programını tamamladı. Unilever Türkiye Ailesi’ne 1998 yılında Becel Ürün Müdürü olarak katılan Kölükfakı, 1998'den 2002'ye kadar, Unilever bünyesindeki çeşitli markaların Ürün Müdürü olarak görev aldı. 2002-2006 yılları arasında Unilever Fransa ve İngiltere’de Avrupa Bölgesi’nden Sorumlu Ürün Müdürü olarak birçok önemli projede görev ve sorumluluklar üstlendi. Kölükfakı, kısa bir ayrılığın ardından 2008 yılında Gıda Kategorisi kapsamında, Sana, Becel, Komili, Calve ve Amaze markalarından sorumlu Pazarlama Direktörü olarak Unilever Ailesi’ne döndü. Unilever Algida Pazarlama Direktorlugu yapti.

Son olarak Unilever Rusya, Ukrayna ve Belarus Gida ve Dondurma Kategorilerinden sorumlu Başkan Yardımcılığı görevini yürüten Özgür Kölükfakı, yeni dönemde Unilever UNICA & İran Genel Muduru ve Unilever Türkiye Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapacak.

Bu konuda daha fazla keşif yapın

Başa dön

BİZİMLE BAĞLANTI KURUN

Sürdürülebilir bir gelecek hayalini paylaşan herkesi, bizimle bağlantı kurmaya davet ediyoruz.

BİZE ULAŞIN

Unilever ve uzman ekipler ile temas kurun veya dünyanın dört bir yanında iletişim kurulacak kişileri bulun.