S&P'nin, 2000'den fazla halka açık şirketi ekonomik, çevresel ve sosyal performanslarına göre değerlendiren Dow Jones Sürdürülebilirlik Endeksi kişisel ürünlerde Unilever'i sektör lideri ilan etti.

Unilever, 27 adet çevresel, sosyal ve idari (ESG) kriter içinde 100 üzerinden 90 puan alarak S&P Dow Jones Sürdürülebilirlik Endeksi (DJSI) 2020'de kişisel ürünler alanında sektör lideri ilan edildi.

Sürdürülebilirlik değerlendirmesi

Endeks, sorumlu ticaret uygulamalarının uzun vadeli hissedar değeri oluşturmadaki kritik öneminin farkında olan yatırımcılar için kilit bir araçtır.

1999 yılındaki başlangıcından bu yana DJSI'ın parçasıyız ve 21 defa lider unvanı aldık. Bu yılın endeksinde 15 kriterde sektörün en yüksek puanlarını aldık.

ESG performansı artık yatırımcıların en sık sorduğu sorulardan

CEO Alan Jope yakın zamanda Dünya Ekonomik Forumunda verdiği bir video röportajda "ESG sorumluluğu artık yatırım uzmanlarının en sık sorduğu sorulardan oldu," dedi.

"Doğru olanı yapmakla kazançlı olanı yapmak arasında bir seçim yapılamayacağı konusunda sonunda jetonlar düşmeye başladı," diye ekledi. "Doğru olanı yapmak, daha kazançlı ve daha sürdürülebilir işletme olmaya giden yoldur."

En saygın, bağımsız sürdürülebilirlik değerlendirmesi tarafından sektör lideri olarak addedilmek tüm şirket genelindeki sürdürülebilirlik gayretlerinin bir yansımasıdır ve sorumlu ticaret uygulamalarının yatırımcılarımız, müşterilerimiz, toplum ve gezegen için bir kazan-kazan durumu oluşturduğunu gösterir.

Uzun vadeli sürdürülebilir ticaret ve büyüme konusundaki kararlılığımızı hissedarlarımıza kanıtlamanın yanı sıra, sektör lideri ilan edilmek aynı zamanda sürdürülebilirlik odaklı lider şirketleri gözlemleyen küresel yatırım endeksi DJSI dünyasının da bir parçası olmayı sürdüreceğimiz anlamına gelmektedir.

Başa dön

BİZİMLE BAĞLANTI KURUN

Sürdürülebilir bir gelecek hayalini paylaşan herkesi, bizimle bağlantı kurmaya davet ediyoruz.

BİZE ULAŞIN

Unilever ve uzman ekipler ile temas kurun veya dünyanın dört bir yanında iletişim kurulacak kişileri bulun.