Geç içerik

Unilever Genç Girişimciler Ödülü

Yayınlandı:

Dünyayı daha iyiye doğru değiştirebilecek fikirler

Young Entrepreneurs Awards 2017 finalists

Unilever olarak, Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerine ancak farklı bir şekilde düşünmeye ve çalışmaya başlarsak ulaşabileceğimize inanıyoruz. Başka bir deyişle, hükümetlerden STK'lara, büyük işletmelerden yeni işletmelere kadar, tüm oyuncular arasında anlamlı ortaklıklar ve işbirliklerine gerçek anlamda yönelmemiz gerekiyor. Bunu yapabilirsek, hep birlikte neler başarabileceğimizi bir düşünün.

Bu doğrultuda, gezegenimizin karşı karşıya olduğu en büyük çevresel ve sosyal güçlükler ile mücadele eden genç ve yetenekli mucitleri takdir ederek desteklemek ve bir etki yaratacak ölçeğe ulaşmalarına yardımcı olmak üzere, tam 5 yıl önce Unilever Genç Girişimciler Ödülü'nü hayata geçirdik.

2013 yılında hayata geçirildiğinden bu yana, bu Ödül ile 3500'ü aşkın genç sürdürülebilirlik girişimcisine ve onların organizasyonlarına ulaştık, ödülü kazanan 29 girişimciye ise özel destek ve fon sağladık. Çocukların beslenmesinde etkileri büyük bir alana yayılacak basit çözümlerden, sera gazı emisyonlarını azaltacak devrim niteliğinde teknolojilere kadar, bu genç değişim öncüleri geleneksel iş yapış şekillerini zorluyor ve daha sürdürülebilir bir geleceğe liderlik ediyor.

Her yıl, 8 kazanana finansal destek sağlayarak gelişmelerine destek oluyoruz. HRH Galler Prensi Genç Sürdürülebilirlik Girişimcisi Ödülü genel kazananı ise 50,000 sterlin ödülün sahibi oluyor. Tüm kazananlar, Cambridge Üniversitesi Sürdürülebilirlik Liderliği Enstitüsü tarafından yürütülen bir Hızlandırıcı Programa katılıyor ve sonrasında ise tamamen ihtiyaçlarına özel hazırlanmış 1 yıllık bir mentorluk desteği alıyorlar. Bu destek işletme desteğinden kişisel gelişim koçluğuna kadar, girişimcinin ve işinin başarıya ulaşması için en çok ihtiyaç duyulan herhangi bir konuda verilebiliyor. İki taraf için de uygun olduğu sürece, girişimcinin farklı kapıları çalmasını ve Unilever içinde veya dışnda yeni iş bağlantıları kurmasını da destekleyeceğiz.

Dünyanın sorunlarının, sadece yeni nesil liderlerin ve geleneksel iş yapış şekillerini zorlayan ve sürdürülebilirliğin geleceği olan değişimcilerin fikirleri ve yetenekleri ile çözülebileceğini biliyoruz. Hem birey hem de işletme olarak, onları desteklemek, onlara ilham vermek, onları ödüllendirmek ve onlarla işbirliği yapmak, yani onların büyümesine ve gelişmesine yardımcı olmak bizim için büyük bir fırsat.

2018'de rekor başvuru sayısına ulaşıldı

2018 başvuruları 1 Temmuz tarihinde sona erdi. 150 ülkeden 2,120 başvuru ile bir rekora imza attık! Zaman ayırarak başvurduğunuz ve dünyamızın çevresel ve sosyal sorunları ile mücadele etmek için yaptığınız harika işleri paylaştığınız için teşekkür ediyoruz. Gençlerin girişimci zihniyeti bize her zaman ilham kaynağı oluyor. En cesur ve en dâhiyane fikirler de tıpkı sizin gibi genç sosyal girişimcilerden çıkıyor. Sizler, "geleneksel iş yapış şekillerini" zorlayan ve sürdürülebilirliğin geleceği olan değişimcilersiniz.

İşbirliğinin gücü

Üstelik dahası da var! Tıpkı bizim gibi büyük işletmeler ile daha fazla sayıda girişimciyi aynı çatı altında işbirliği yapmaları için bir araya getirmeye devam etmeyi hedefliyoruz. Bunu yapabilirsek, hep birlikte neler başarabileceğimizi bir düşünün. İlgi çekici değil mi?

Bizimle temasta kalın ve gelişmeleri önce siz öğrenin.

Başa dön