Geç içerik

Algida’dan Türk Kızılayı’na destek!

Yayınlandı:

Dondurmalarıyla dört mevsim mutluluğu paylaşan Algida, kalpleri ısıtacak yeni bir projeye başlıyor. Algida, Türkiye’nin 65 ilini kapsayacak kan bağışı kampanyası için Türk Kızılayı ile iş birliği yapıyor. İlk olarak Unilever çalışanlarının gönüllü katılımıyla başlayan kampanya süresince Kızılay noktalarında kan bağışı yapan herkese Algida dondurma ikram edilecek.

Algida - Türk Kızılayı İşbirliği

Türkiye’nin mutluluğu paylaşan markası Algida, Türk Kızılayı ile iş birliği yaparak kan bağışının önemine dikkat çekiyor. Herkesi kanını paylaşmaya davet eden kampanya, Unilever çalışanlarının gönüllü katılımıyla başladı. Türk Kızılayı ile iş birliği kapsamında 65 ilde Kızılay’ın 193 noktasında Eylül ayına kadar devam edecek olan proje kapsamında; kan bağışı yapan herkese Algida’nın dondurmaları ikram edilecek. Bu 193 nokta içerisinde kan bağış merkezlerinin dışında Kızılay’a bağlı aşevleri, öğrenci yurtları, sosyal marketler, huzur evleri, Kızılay şubeleri gibi diğer merkezler de yer alıyor. En yakın bağış noktalarına www.kanver.org sitesi üzerinde de ulaşılabiliyor.

Algida hayatı paylaşan herkese dondurma hediye ediyor

Türkiye’nin 65 ilinde Kızılay noktalarında devam edecek projenin, Eylül ayı sonuna kadar 1 milyondan fazla kişiye ulaşması hedefleniyor. Kan bağışının acil değil sürekli bir ihtiyaç olduğuna dikkat çeken ve herkesi hayatı paylaşmaya davet eden Algida, Eylül ayı sonuna kadar kan bağışında bulunanlara 1 milyondan fazla dondurma ikram edecek.

Kimler Kan Bağışlayabilir?

18-65 yaş arasında, 50 kg’ın üzerinde, kendini sağlıklı hisseden herkes kan bağışlayabiliyor. Kan bağışı yapılacak gün itibariyle 5 gün içinde Aspirin kullanmamak; kan verme sırasında ise uykusuz ve aç olmamaya, yemek üzerinden en az yarım saat geçmiş olmasına dikkat edilmesi tavsiye ediliyor.

Başa dön