Unilever’in 1 numaralı gıda markası olan Knorr’un özünde şeflerin uzmanlığı ve lezzetli yemeklerin hayatımıza kattığı keyif bulunuyor.

1838 yılında Almanya’da Carl Heinrich Knorr tarafından kurulan Knorr, dünyada 176, Türkiye’de 36 yıldır çorbalardan bulyonlara, harçlardan soslara pek çok ürünüyle sofralara lezzet katıyor. Ürün çeşitlerini her geçen gün zenginleştirmeye devam eden Unilever ailesinin en büyük gıda markası olan Knorr, dünyanın 87 ülkesinde her gün 320 milyon insanın hayatına dokunuyor. Geniş ürün yelpazesinin yanı sıra yöresel tarifleri de Türk mutfağına taşıyan Knorr, sofralarınızı lezzetli ve özel kılmanızı sağlıyor.

Hayata Lezzet Katan Tatlar…

Knorr’un başarısının özünde lezzete verdiği önem yatıyor. Çünkü lezzetli yemekler hayatımıza tarifsiz keyifler katıyor. Knorr’un dünyadaki 230 şefi, sadece özel anlarda yenen yemeklerin değil, sıradan zamanlarda yenen yemeklerin lezzetini de en az özel günlerdeki kadar leziz kılmak amacıyla muhteşem tarifler yaratmak için çalışıyor. Böylece lezzetli ve pratik Knorr ürünleri, şeflerin tecrübeli dokunuşlarıyla mutfaklarınızı renklendirip, yemek saatlerinizi keyifli anlara dönüştürüyor.

Lezzet Tutkumuz

Knorr, kurulduğu günden bu yana lezzete olan tutkusunu markanın kalbine koydu. Lezzetin doğadan geldiğini bilen Knorr, ürünlerinde kullandığı malzemeleri özen ve titizlikle seçiyor. %100 gün ışığında yetişen sebze ve baharatlar, tam mevsiminde özenle toplanıyor ve tıpkı evinizde yaptığınız tarhana gibi özenle kurutuluyor. Kurutma işleminin ardından toz haline gelene kadar öğütülen malzemeler, Knorr şeflerinin lezzet tutkusuyla harmanlanarak muhteşem tariflere dönüşüyor. Eski çağlardan günümüze dek aktarılan ve geleneksel bir koruma yöntemi olan ‘‘kurutma’’ ile hazırlanan lezzetli Knorr ürünleri 3 katlı koruyucu ambalajları sayesinde raf ömrü boyunca tazeliklerini koruyarak, mutfaklarda yeniden hayat buluyor.

Dünyanın Tatları Yöresel Dokunuşlarla Sofralarda...

Knorr ürünleriyle eşsiz bir lezzet yolculuğuna çıkmak mümkün. Kimi zaman Anadolu’nun yöresel tatlarını, kimi zaman da dünya mutfağının farklı lezzetlerini sofralarınıza taşımak için Knorr ürünleri mutfaktaki en büyük yardımcınız. Yenilikleri ile göz önünde olan Knorr, Heilbronn'daki merkezinde, farklı ülkelerden gelmiş şefleri ile sofralarınıza dünya tatlarını getirecek yeni ürünler geliştirmeye devam ediyor. Dünya lezzetlerinin yanı sıra Anadolu’nun lezzet mirası olan Yöresel Çorbaları çorba severlerle buluşturan Knorr şefleri, Türkiye’nin dört bir yanını dolaşarak, geçmişten gelen lezzetleri, günümüz mutfaklarına taşıyor.

Toprağın Cömertçe Sunduğu Lezzetleri Geleceğe Taşımak…

Knorr, toprağın cömertçe sunduğu lezzetleri geleceğe taşımak amacıyla, Sürdürülebilir Tarım konusunda önemli adımlar atıyor. Knorr, ürünlerinde kullandığı lezzetli sebze ve baharatların gelecek nesiller tarafından da aynı keyif ve lezzetle tüketilmesi amacıyla sürdürülebilir tarımı bir gereklilik olarak görüyor. 

Knorr Türkiye, 2015 yılı itibarıyla kullandığı sebze ve baharatların %100’ünü sürdürülebilir tarım ile üretilen ürünlerden elde etmek amacıyla 25 tedarikçi ve 4000 çiftçi ile el ele çalışıyor. Lezzetli tariflerin, toprağın bereketi ve güneşin gücünü almış kaliteli malzemelerle mümkün olduğunu bilen Knorr, çiftçilere sürdürülebilir tarım konusunda eğitimler veriyor, tedarikçilerine de bu konuda kılavuzluk ediyor. Bu vizyon ile Knorr, sürdürülebilir tarım konusunda bilinç yaratmak için rol model olmayı hedefliyor.

Başa dön

BİZİMLE BAĞLANTI KURUN

Sürdürülebilir bir gelecek hayalini paylaşan herkesi, bizimle bağlantı kurmaya davet ediyoruz.

BİZE ULAŞIN

Unilever ve uzman ekipler ile temas kurun veya dünyanın dört bir yanında iletişim kurulacak kişileri bulun.

Bize Ulaşın