1990 yılında Algida Türkiye’nin ilk dondurma markası olarak tüketicilerle buluşan Cornetto, o günden beri aşkın resmi dondurması olarak anılmaktadır.

Günümüze dek “Aşkımla Erir Misin?”, “Aş Kendini Gel Aşka”, “Aşkta Cesur Olan Kazanır”, “İçindeki Yumuşacık Kalbi Keşfet” ya da “Keyfi Yolunda Aşkı Sonunda” gibi sloganlarla gençlerin kalbinde taht kuran Cornetto, yeni sloganı “İlk Adımı At” ile aşk konusunda gençlerin ilham kaynağı olmaya devam ediyor.

Bugüne kadar 40’ı aşkın reklam filmiyle gençlerle buluşan Cornetto, her yıl ses getiren ve sevilen reklam filmlerine yenilerini ekliyor ve marka kimliğini “gençlere değil, gençlerle konuşmak” üzerine konumlandırmaya devam ediyor. Her sene Türkiye’de gençlerin çok sevdiği ve en çok dinlediği sanatçılarla anlaşarak yazın en sevilen aşk şarkılarına imza atıyor. Bu doğrultuda iletişim çalışmalarını yalnızca reklamlar ve klipler üzerinden değil, düzenlediği farklı aktivitelerle de pekiştiriyor.

Örneğin, günümüz gençlerinin en büyük sorunu olan açılamama üstüne kafa yoran Cornetto, bu sene Sevgililer Günü’nde sevip de söyleyemeyen gençlerin açılmaları konusunda onları cesaretlendirmek için bir sosyal medya projesi gerçekleştirdi. 50.000’den fazla takipçisi olan Twitter Cornetto TR hesabını bu aşık gençlere teslim edip herkesin önünde aşklarını haykırmaları için onlara güzel bir fırsat verdi. Nitekim dediğini yaptı ve sevenleri tam da Sevgililer Günü’nde kavuşturdu. Ardından aynı Sevgililer Günü akşamı gençlerin yeni gözdesi şarkıcılardan biriyle anlaştı ve tüm gece Youtube Masthead’den canlı yayınla aşk şarkıları söyledi.

Tüketicisiyle buluştuğu günden itibaren sayısız farklı ürün sunan Cornetto, her yıl çıkardığı yeni ürünlerle gençlerin favori dondurma markası olmaya devam ediyor. Çıtır çıtır Cornetto külahı içinde yer alan karamel, frambuaz, antep fıstığı, çikolata ve vanilya lezzetleri, “tatlı son” ile bir araya gelerek Cornetto severlere unutulmaz bir tecrübe yaşatmaya devam ediyor.

Başa dön

BİZİMLE BAĞLANTI KURUN

Sürdürülebilir bir gelecek hayalini paylaşan herkesi, bizimle bağlantı kurmaya davet ediyoruz.

BİZE ULAŞIN

Unilever ve uzman ekipler ile temas kurun veya dünyanın dört bir yanında iletişim kurulacak kişileri bulun.

Bize Ulaşın