Selin Çetinelli

Tüketici ve Pazar Araştırmaları Direktörü, Unilever Türkiye, Rusya, Orta Doğu, Kuzey Afrika, Orta Asya, Kafkasya, Unilever Türkiye Yönetim Kurulu Üyesi

Selin Cetinelli

American School of the Hague ve ODTÜ İşletme Bölümü mezunu olan Selin Çetinelli, kariyerine 1997 yılında Unilever Mısır’da Pazar Araştırma Asistanı olarak başladı. Unilever Türkiye Ailesine 1998 yılında Ev Bakım Ürünleri Pazar Araştırma Müdürü olarak katılan Çetinelli, 1998’den 2006’ya kadar, hem Kişisel Bakım Ürünlerini hem de sırasıyla Doğu Avrupa ve Orta Doğuyu da kapsayacak şekilde Pazar Araştırma Müdürü olarak görev aldı. 

Çetinelli, 2006 yılında Pazarlama alanına geçerek Afrika, Orta Doğu ve Türkiye’den sorumlu Cif, Domestos, Yumoş ve Comfort Ürün Müdürü olarak görevini yürüttü. 2007-2009 yılları arasında yine Afrika, Orta Doğu ve Türkiye’den sorumlu Omo ve Rinso Ürün Müdürü görevini üstlendi. Pazarlama tecrübesine 2009-2011 yılları arasında Saç Bakım Ürünleri Grubunda Kuzey Afrika, Orta Doğu ve Türkiye’den sorumlu Dove, Clear ve Toni & Guy Ürün Müdürü olarak devam etti. 

Kasım 2011’de Pazar Araştırmaya geri dönerek tüm markalardan sorumlu Kuzey Afrika, Orta Doğu, Orta Asya, Kafkasya ve Türkiye (NAMET) bölgesi Tüketici ve Pazar Araştırma Direktörü olarak atandı. Mart 2015’de mevcut rolüne Rusya, Ukrayna ve Belarus da eklenerek Unilever Türkiye, Rusya, Orta Doğu, Kuzey Afrika, Orta Asya ve Kafkasya (NAMETRUB) Tüketici ve Pazar Araştırma Direktörü görevini üstlendi. Temmuz 2016’dan beri aynı zamanda Türkiye, Orta Asya, Iran (TUI) Yönetim Kurulu Üyesidir.

Uluslararası Araştırma Kuruluşu olan Esomar’ın aktif üyesi olarak Istanbul, Dubai, Nis ve Moskova’daki konferanslarında konuşmacı ve program yöneticiliği yapmıştır. Aynı zamanda Research World Dergisi yayın kurulu üyesidir. Toplam 15 sene Amerika Birleşik Devletleri, Çin, Bulgaristan, Hollanda ve Mısır gibi çeşitli ülkelerde yaşamış ve 35’in üzerinde ülkeyi ziyaret etmiş olması onun farklı kültürleri anlama ve araştırmaya olan merakını ve tutkusunu şekillendirerek kariyeri haline getirmiştir.

Bu konuda daha fazla keşif yapın
Başa dön

BİZİMLE BAĞLANTI KURUN

Sürdürülebilir bir gelecek hayalini paylaşan herkesi, bizimle bağlantı kurmaya davet ediyoruz.

BİZE ULAŞIN

Unilever ve uzman ekipler ile temas kurun veya dünyanın dört bir yanında iletişim kurulacak kişileri bulun.

Bize Ulaşın