1. Home
  2. ...
  3. Lider ekibimiz
  4. Nihal Temur

Nihal Temur

Tedarik Zincirinden Sorumlu Başkan Yardımcısı, Unilever Türkiye, Rusya, Orta Doğu, Kuzey Afrika, Orta Asya ve Kafkasya, Unilever Türkiye Yönetim Kurulu Üyesi

UL-Nihal_Temur

Nihal Temur, Ortadoğu Teknik Üniversitesi Kimya Mühendisliği Bölümü’nden 1983 yılında mezun olduktan sonra 1987 yılında Gıda Mühendisliği ihtisasını tamamladı ve TSE Ambalaj Geliştirme Merkezi’nde Gıda Ambalajları Yöneticisi olarak çalıştı. 1989’de katıldığı Unilever’de değişik departmanlarda ve kategorilerde Araştırma-Geliştirme, Üretim Müdürlüğü, Teknik Direktörlük görevlerinde bulundu.

2000 yılında devraldığı Gebze Dilovası İşletme Direktörlüğü görevini takiben, Dubai’ye Unilever Afrika, Ortadoğu ve Türkiye Kişisel Bakım Ürünleri Tedarik Zinciri Başkan Yardımcısı olarak atandı. Bu bölgedeki 30 ‘u aşkın ülkede yapılan yeni ürün lansmanlarından ve 20 fabrikadan oluşan üretim ağının yatırımları, stratejisi, yeniden yapılanması ile teknoloji geliştirmelerinden sorumlu olarak çalıştı.

2008 yılı ortasında Singapur’a Asya-Pasifik, Afrika, Ortadoğu,Türkiye ve Rusya Tedarik Zinciri Başkan Yardımcısı olarak atandı. 40’ı aşkın ülkedeki 90’ı aşkın fabrikanın Ev Bakım ürünleri ile Kişişel Bakım ürünleri portfolyosunun tedarik zinciri liderliğini yapan Temur, profesyonel hayatının 10 yılı aşkın bir süresini İngiltere, Çin, Birleşik Arap Emirlikleri ve Singapur’da geçirmiştir.Tedarik zinciri stratejilerini bölgesel ve global bazda yapılanmasında ve hayata geçirilmesinde, yeni yatırımlarda ve değişim yönetiminde önemli tecrübesi vardır.

2011-2016 yılları arasında Unilever Türkiye, İsrail, Orta Asya ve İran’dan Sorumlu Tedarik Zinciri Başkan Yardımcısı olarak görev yapan Temur, 2016 yılı Temmuz ayı itibarıyla; Unilever Türkiye, Rusya, Orta Doğu, Kuzey Afrika, Orta Asya ve Kafkasya Tedarik Zincirinden Sorumlu Başkan Yardımcısı olarak atanmıştır. Nihal Temur hem 30’u aşkın ülkeden oluşan bu bölgenin hem de Unilever Türkiye’nin Yönetim Kurulu Üyesi’dir.

Bu konuda daha fazla keşif yapın
Başa dön

BİZİMLE BAĞLANTI KURUN

Sürdürülebilir bir gelecek hayalini paylaşan herkesi, bizimle bağlantı kurmaya davet ediyoruz.

BİZE ULAŞIN

Unilever ve uzman ekipler ile temas kurun veya dünyanın dört bir yanında iletişim kurulacak kişileri bulun.

Bize Ulaşın