Alper Eroğlu

Güzellik ve Kişisel Bakım Kategorisinden Sorumlu Pazarlama Direktörü, Unilever Türkiye, Orta Asya, Kafkasya, İran ve Unilever Türkiye Yönetim Kurulu Üyesi

unilever tr leadership page Alper Eroglu

Alper Eroğlu, 1983 yılında Giresun’da doğdu. 2005 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi ve University of California San Diego’dan ekonomi ve finans lisans derecesi ile mezun olarak Unilever’deki kariyerine 2005 yılında Algida pazarlama ekibinde başladı.

2008-2015 yılları arasında, Unilever İtalya ve İngiltere’de bölgesel ve global çeşitli görevler yürüttü. Axe, Rexona ve Magnum gibi ikonik markaların global medya ve dijital iletişim stratejilerinin belirlenmesi için çok uluslu ekiplere liderlik etti.

2015 yılında Türkiye’ye dönerek, önce Ev Temizlik ve Çamaşır kategorisi, sonrasında Güzellik ve Kişisel Bakım kategorisinde pazarlama direktörü olarak görev yaptı.

Eroğlu, Mart 2019 itibarıyla Unilever Türkiye, Orta Asya, Kafkasya ve İran, Güzellik ve Kişisel Bakım Kategorisinden Sorumlu Pazarlama Direktörü ve Unilever Türkiye Yönetim Kurulu Üyesi olarak görevini sürdürmektedir.

Alper Eroğlu, Bilgi Üniversitesi Pazarlama İletişimi Yüksek Lisans Programı Marka Okulu’nda öğretim üyesidir ve yönetici koçluğu yapmaktadır.

Bu konuda daha fazla keşif yapın
Başa dön

BİZİMLE BAĞLANTI KURUN

Sürdürülebilir bir gelecek hayalini paylaşan herkesi, bizimle bağlantı kurmaya davet ediyoruz.

BİZE ULAŞIN

Unilever ve uzman ekipler ile temas kurun veya dünyanın dört bir yanında iletişim kurulacak kişileri bulun.

Bize Ulaşın