Elidor uzmanlarından öneriler

Şimdiye kadar hiç kimsenin yanıtlayamadığı soruların cevabı burada. Elidor ve uzmanları saçınız ile ilgili endişelerinize son veriyor. Haydi durmayın, sorun!

s: Kepek problemim için pek çok ürün kullanmama rağmen kesin bir çözüm elde edemedim. Başka ne yapabilirim?

c: Bu sorun, saç derinizdeki bir dengesizlik ile ilgili olabilir. Bu nedenle bir dermatoloğa görünmenizi tavsiye ediyoruz. Ancak kepek sorununun genellikle stres ya da yanlış ürünlerin kullanımı ile ilgili olduğunu da unutmayın. Sağlıklı bir hayat tarzı, spor ve iyi beslenme de sorunun çözümüne yardımcı olabilir.

s: Gün içinde buklelerimin dayanıklı olmasını ve şeklini kaybetmemesini nasıl sağlayabilirim?

c: Saçınızın doğal nemini korumanız son derece önemli. Saçlarınız sağlıklı ise, gerektiği kadar nemi içinde barındırıyor demektir. Aksi halde, hidrolipid tabakayı onaracak ve koruyacak bir bakım uygulamalısınız. Elidor ve Ouidad’ın ortak tasarımı Elidor Belirgin Bukleler ürün serisi, saçınıza yeniden nem kazandırmanıza yardım ediyor ve gün boyu buklelerinizin şeklini korumasını sağlıyor.

Sayfa 11 / mektup

s: Saçlarım dümdüz ama ben saçlarıma şekil vermek ve hacim kazandırmak istiyorum. Saçlarımı kıvırcık hale getirmeden bunu nasıl yapabilirim?

c: Saçınızdaki proteinleri koruyacak ürünler kullanın ve saçınızı farklı yönlere doğru tarayın. Örneğin, önden arkaya ve arkadan öne. Bunun için doğal kıllardan yapılmış fırça kullanmak en iyisidir. Toka olarak da doğal boynuz, karbon fiber veya tahtadan yapılmış olanları tercih etmelisiniz.

s: Saçlarım o kadar kabarık ki, ne zaman şekle soksam veya salık bıraksam en sonunda topuz yapmaya karar veriyorum. Saçlarımın daha düzgün görünmesini nasıl sağlayabilirim?

c: Saçlarınızın acilen neme ihtiyacı var. Şekillendirici maddeler içeren bir şampuan, saçınızın ihtiyacı olan nemi yavaş yavaş kazandıracaktır. Saçlarınızdaki kabarıklığın ve elektriklenmenin de zamanla azaldığını göreceksiniz.

Sayfa 12 / mektup

s: Güneşlenmeyi çok seviyorum ama güneşlendikten sonra saçlarım kuru ve soluk görünüyor. Hem güneşin keyfini çıkarmak hem de saçıma zarar vermemek için ne yapabilirim?

c: İçinde nemlendirici ve UV koruması içeren şampuan ve saç şekillendiricisi kullanarak güneşin keyfini çıkarabilirsiniz. Aynı zamanda güneşe çıkmadan ve çıktıktan sonra da şekillendirici 7/24 kullanabilirsiniz.

s: Siyah saçımı çok seviyorum ama eskisi kadar parlak olmadığını fark ettim. Saçlarımı daha önce hiç boyamadım ve saç kurutma makinesini de çok sık kullanmam. Saçım neden eskisi kadar parlamıyor?

c: Saçlarınız doğal olarak dökülüp tekrar yenisi çıkmadan önce başınızda 3 ila 5 yıl arasında kalır. Bu zaman zarfında, günlük yıkamadan, güneşten ve saç kurutma makinelerinden zarar görür. Bütün bunlar da saça zarar verir. Saçın parlaklığı gider, uçlarda kırıklar meydana gelir ve saç teli zayıflar.

Sayfa 13 / mektup

s: Saçıma şekil vermek için tarak mı yoksa fırça mı kullanmalıyım? Saçımın düzgün görünmesini sağlamanın en iyi yolu hangisi?

c: Saç telindeki sebum ve suyun eşit bir şekilde dağılması için doğal kıllardan yapılmış fırçaları öneriyoruz. Eğer hayvan boynuzundan (boğa veya keçi boynuzu) yapılmış tarak bulamazsanız, tahta tarak (güzelce cilalanmış olmalıdır aksi takdirde saç dokusuna zarar verebilir) veya karbon fiber tarak kullanabilirsiniz. Dümdüz saçlara sahip olmak istiyorsanız, Elidor Mükemmel Düz serisinden ürünler kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

Başa dön