Deodorant mı, antiperspirant mı?

Aslında terin kokusuz olduğunu, koltuk altınızdaki bakterilerle temas ettiğinde kötü kokulara sebep olduğunu biliyor muydunuz?

Ter kokusuna çözüm: antiperspirant deodorant kullanmak!

rexona image

Terlemek, aslında vücudun ısısını dengelemek adına gerçekleştirdiği fonksiyonel ve normal bir süreç. Nasıl elimizde olmadan susuyorsak aynı şekilde terliyoruz da… Her yaş grubundan ve cinsiyetten herkes her mevsim ve her an terliyor aslında.

Vücudun kendini soğutma ve yenileme işlemi olan "ter" aslında kokusuz; fakat koltuk altında bulunan milyonlarca bakteriyle temas ettiği zaman kötü kokulara yol açıyor.

Normal bir insanın günde maksimum 10 litreye kadar terlediğini ve koltuk altımızda milyonlarca bakteri bulunduğunu düşünecek olursak ortaya çıkan kötü kokulara karşı bir çözümümüzün olması gerekmez mi?

Peki, hem kendi öz güveniniz, hem de çevrenizdekilerin rahatsız olmaması için terlemeye karşı koymanın en etkili yolunun antiperspirant deodorant kullanmaktan geçtiğini biliyor musunuz? Sosyal ortamlarda bireysel ve toplumsal olarak rahat hareket etmenin en etkili formülü her gün düzenli olarak temiz cilde deodorant kullanmak!

Terleme, çevresel koşullara ve psikolojik durumlara göre değişim gösterirken, günlük ortalama terleme oranı mevsimler, gün içinde gösterilen performans ve günün saatleri gibi çevresel koşullara göre değişebiliyor.Her mevsim terlememize rağmen; yaz mevsiminde kış aylarına göre daha çok terleriz. Ayrıca gündüz terleme oranımız geceye göre daha fazladır.

Korku, heyecan, kadın-erkek ilişkileri gibi psikolojik etkenler daha fazla terlememize sebep olabilir. Yediklerimiz de terlememiz üzerinde etkili. Sarımsak gibi keskin kokulu ve baharatlı yiyecekler de kötü ter kokularına neden olur. Bu yüzden yaz aylarında artan sıcak havayla beraber, ter sayesinde ısı dengeleme ihtiyacı duyan vücut için alınan besinlere dikkat etmek gerek.

Rexona tam bu noktada yardımınıza koşuyor. Rexona ter kokusunu engelleyen kalıcı etkisiyle yıllardır Türk tüketicisinin kendini iyi ve güvende hissetmesini sağlıyor.

Terlemenin etkisiyle koltuk altında oluşan kötü kokulara etkin formülüyle çözüm sunan Rexona, terlemenin normal olduğunu, kötü kokmanın rahatsızlık yarattığını vurguluyor. Her gün düzenli olarak temiz koltuk altına uygulanan Rexona ile gün boyu endişe etmeden hareket ederek kendinizi güvende hissedebilirsiniz.

Etkin çözüm için doğru kullanım

  • Etkili sonuç elde etmek için deodorant temiz ve kuru koltuk altına doğrudan uygulanmalı.
  • Antiperspirant/pudralı deodorantlar,leke bırakmaması için giysiler üzerine sıkılmamalıdır. Ter kokusuna karşı korunmak ve leke yapmasını engellemek için pudralı deodorantlar kutuyu dik tutarak 15 cm açıktan koltuk altına püskürtülmelidir.
  • Sprey kategorisindeki deodorantlar, koltuk altına doğrudan ve kutu dik tutularak 15 cm mesafeden püskürtülmeli.
  • Antiperspirant/pudralı deodorantlar mutlaka çalkalandıktan sonra kullanılmalı.
  • Roll on ve stick grubundaki deodorantlar koltuk altına sürülerek kullanılmalı. Gün boyu ter kokusuyla başa çıkmak için koltuk altının kuru ve temiz olması gerekli.
  • Roll on ve stick kategorisindeki deodorantlar koltuk altına uygulandıktan 1–2 dakika sonra giysiler giyilmeli.
Başa dön