Becel

Türkiye’nin kalp sağlığına yönelik ilk margarin markası Becel, insanları bilinçlendirmeyi, “Kalbiniz Değerlidir” diyerek kalp sağlığını hatırlatmayı ve kalpleri daha sağlıklı hale getirmeyi hedeflemektedir.

1950'li yıllar ile beraber kalp hastalıkları ile yüksek kolesterol seviyesi ve tükettiğimiz yağ türleri arasında yakın bir ilişki olduğu ortaya çıktı. 1960'lı yıllara gelindiğinde de, ismini Blood Cholesterol Lowering (Kan Kolesterolünü Düşürücü) kelimelerinin baş harflerinden alan Becel, üniversitelerin talebi üzerine ilk kez Hollanda'da Unilever tarafından üretilmeye başlandı.

1992 yılında Türkiye'nin kalp sağlığına yönelik ilk margarini olarak piyasaya çıkan Becel, ilk gününden itibaren uzman doktorlarla işbirliğini sürdürürken, tüketicisini de sağlıklı ve doğru beslenme konularında bilinçlendirmeye devam etti. Becel, 40 yılı aşkın bir süredir kalp sağlığı alanında aktif ve öncü bir rol üstlenmekle beraber, tüketicisinin ihtiyaçları ile değişen yaşam koşullarına uygun olarak da kendini sürekli yenilemektedir.

1999 yılının Eylül ayında da yağ bileşimindeki ideal dengeye kavuşan Becel, aynı yıl Becel Pratik, 2001 yılında Becel Zeytinyağlı, 2003 yılında Becel Mayonez ve Tuz ile ürün çeşitliliğini arttırdı. 2004 yılında güçlendirilmiş yeni formülü ile tüketicisinin karşısına çıktı.

Becel, 2006 yılında sağlıklarını korumak için pro-activ davrananlara özel Becel pro-activ ürünü ile margarinde yeni bir dönem başlattı. İçerdiği bitkisel steroller sayesinde, kolesterolü düşürmeye yardımcı olan Becel pro-activ, hem sağlıklarını koruyup hem de hayattan zevk almaya devam etmek isteyenlerin ilk tercihi oldu.

Doymuş yağları düşük, doymamış yağları ise yüksek oranda içeren Becel, kalp sağlığını koruyan ürünler sunmaya ve tüketicisini bilinçlendirerek cesaretlendirmeye devam edecek.

Benzer markalar

knorr logo
ufs ilogo

Öne çıkan Ürünler

Sosyal

Facebook
Twitter
İpuçları
 • Yaz akşamlarına özel hafif bir tarif!

  28 Aug

 • Patlıcan ve pilavı ayrı sevenler! Bu tariften sonra bildiğiniz her şey değişecek :)

  25 Aug

 • Sadece yaz sofranıza renk katmakla kalmayacak aynı zamanda damağınızı da tatlandıracak nefis bir tarif!

  11 Aug

 • Becel Pratik ile artık yemek yaparken sıvı ve katı yağı karıştırmaya gerek kalmıyor. %100 bitkisel yağlardan oluşan, Omega 3 kaynağı Becel Pratik lezzetli yemekler için mükemmel çözüm.

 • Becel Klasik, yeterli ve dengeli bir beslenme düzeninde tüm ailenizin tercih edebileceği kalp sağlığına yönelik geliştirilmiş bir üründür.

 • Becel Zeytinyağlı, düşük doymuş yağ, yüksek doymamış yağ ve %7 oranında zeytinyağı içerir.

Bizi facebook’tan takip edinBizi twitter’dan takip edin

Başa dön

CARELINE KİŞİLERİ

Argentina

Unilever de Argentina S.A.
Alf. H. Bouchard 4191
(B1605BNA)
Munro, Pdo. de Vicente López
Pcia. de Buenos Aires
T: 0800-888-6666
www.unilever.com.arLink opens in a new window

Contact Unilever ArgentinaLink opens in a new window

0800-888-6426

Başa dön